کد خبر: ۲۹۹۷
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
سردار یدالله جوانی:
با توجه به شکل‌گیری مجلس و دولت انقلابی فرصت طلایی برای اسلامی کردن دانشگاه‌ها ایجاد شده است. البته باید تعریف درستی از اسلامی کردن داشته باشیم. باید شاخص‌های دانشگاه اسلامی را درست تبیین کنیم.

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: اساتید دانشگاه به سمت جهاد امیدآفرینی و مقابله با تحریف حرکت کنند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از تسنیم، سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران در همایش مسئولین استانی کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به اینکه تحول اساسی در نظام آموزشی از مهد کودک تا سطوح عالی تکمیلی، با نگاه شهید سلیمانی شدنی است، اظهار داشت: برای همین مقام معظم رهبری فرمودند که به شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب نگاه شود اگر به عنوان یک تغییر و تحول هستیم آشنایی با شهید سلیمانی می‌تواند به ما کمک کند.

وی با اشاره به اینکه یک بعد این مکتب، عقلانیت است که باید در مدیریت مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: اگر کشور ما با یک درصد جمعیت، بخشی از ذخایر را بر عهده دارد، ولی در استفاده نکردن از ذخایر، امکانات و منابع رتبه اول را در جهان داریم، این مسئله به مدیریت ما بر می‌گردد.

اگر این همه فارغ التحصیل بیکار داریم برای این است که از همان ابتدا سیاست‌گذاری‌های مناسب و درستی نبوده و نیاز است یک تحول و دگرگونی رخ دهد.

فرصت طلایی برای اسلامی کردن دانشگاه‌ها ایجاد شده است

جوانی خاطرنشان کرد: در مکتب شهید سلیمانی ولایتمداری یک عنصر برجسته است. اگر در ۴۲ سال گذشته در حوزه‌های مختلف موفق بوده‌ایم به خاطر این است که بیانات رهبر انقلاب را پیاده کردیم و اگر در حوزه‌هایی هم ناموفق بودیم به خاطر این است که بیانات رهبر انقلاب در آن حوزه‌ها پیاده نشده است.

وی با اشاره به اینکه اگر دانشگاه‌های ما اسلامی شود خروجی آن مثبت خواهد بود، ادامه داد: با توجه به شکل‌گیری مجلس و دولت انقلابی فرصت طلایی برای اسلامی کردن دانشگاه‌ها ایجاد شده است. البته باید تعریف درستی از اسلامی کردن داشته باشیم. باید شاخص‌های دانشگاه اسلامی را درست تبیین کنیم.

اگر ما امروز در کشور ناهنجاری‌ها و مشکلاتی را در حوزه‌های مختلف داریم قطعاً به خاطر این است که دانشگاه‌ها اصلاح نشده و باید این کار انجام شود و ظرفیت بسیج اساتید ظرفیت بالایی برای این کار است.

سردار جوانی با اشاره به اینکه برخی مطالبات رهبر انقلاب را باید نخبگان عملی کنند، گفت: یکی از این مطالبات بحث اسلامی شدن دانشگاه‌ها است. اینکه ما سرگرم مسائل حاشیه‌ای و روزمره شویم از دست دادن فرصت هاست یکی از ویژگی‌های شهید سلیمانی این بود که سرگرم حواشی نمی‌شد.

یکی از مسائل اصلی ما در دانشگاه بحث اسلامی شدن در همه ابعاد است. دانشگاه ما باید کارآمد، تاثیر گذار و اثربخش باشد.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت ما باید برای اسلام در دانشگاه اصالت قائل باشد، یادآور شد: در سال‌های گذشته داشتیم کسانی که در حد مشاور رئیس جمهور بودند و می‌گفتند اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید در مدار غرب بگیرم این در حالی است که اسلام تاکیدات بسیاری درباره دانش و پیشرفت دارد.

جوانی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم گفت: مقام معظم رهبری تاکید می‌کنند که جامعه ما در یک محاصره تبلیغاتی قرار گرفته است، این محاصره تبلیغاتی با یک هدفی انجام شده و تبلیغاتی برای تصرف ذهن و قلب مردم ما صورت می‌گیرد. دشمن می‌گوید اگر این‌ها را تصرف کنیم می‌توانیم خاک را هم تصرف کنیم. این محاصره باید شکسته شود.

معاون سیاسی سپاه خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمودند هدف محاصره تبلیغاتی ایجاد یاس، ناامیدی و بدبینی در جامعه است.

دشمن می‌خواهد نسل جوان ما را نسبت به اصل انقلاب، جمهوری اسلامی و سیاست‌های نظام بدبین کند و از همه ظرفیت‌ها هم برای این کار استفاده می‌کنند، امروز هم دارند تلاش می‌کنند تصویرسازی‌های غلطی را انجام دهند مثلا برای اینکه جریان انقلاب را در ذهن جوانان بد نشان دهند می‌آیند رژیم فاسد گذشته را تطهیر می‌کنند.

ما در دانشگاه هم داشتیم که کسانی که از این تبلیغات غلط تأسی گرفتند و می‌گفتند اگر انقلاب نشده بود ایران ۵۰ سال جلوتر بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال تسخیر و تصرف ذهن‌های مردم ما است و یک تصویرسازی غلط و نادرستی هم از خودش نشان می‌دهند، گفت: ببینید در سال‌های گذشته غربی‌ها به چه فیلم‌هایی از ایران جایزه دادند. این‌ها با برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد.

جهاد امیدآفرینی، مقابله با جریان تحریف و جهاد تبیین این فرمولی است که اساتید رشته‌های مختلف ما باید به سمت آن حرکت کنند.

جوانی افزود: جهاد تبیین مقابله با تحریف است. مقابله با تصویر سازی‌های غلطی است که از انقلاب، نظام و رهبری صورت می‌گیرد. شما دیدید در ماه‌های اخیر بحث کمبود واردات واکسن را به رهبر انقلاب نسبت دادند.

اما در نهایت دیدیم میلیون‌ها دز واکسن وارد شد و الان در خیابان‌ها و کوچه‌ها منتظرند تا مردم بیایند واکسن بزند. مشکل واکسن حل شد، چون دیگر نمی‌گفتند برای واردات واکسن باید اف‌ای تی اف را امضا کنیم. مشکل را با تلاش و کوشش حل کردند.

معاون سیاسی سپاه افزود: باید بتوانیم تصویرسازی واقعی انجام دهیم و واقعیت‌ها را آنچنان که هست بیان کنیم و مسائل را درست تبیین کنیم.

اگر مشکلی وجود دارد بگویم چرا این مشکل وجود دارد. بگوییم چرا ما اقتدار موشکی و دفاعی و نفوذ منطقه‌ای داریم، ولی مثلاً کارخانه‌های ما مشکل دارند این‌ها باید به درستی تبیین شود. آیا مشکل نظام و رهبری است یا مشکل این است که رهنمود‌های رهبری جدی گرفته نشده است.

وی افزود: دانشگاه ما باید به مسائل و مشکلات ورود پیدا کنند و مسائل را به درستی تبیین کنند هنر ما در بحث تبدیل تصویر سازی واقعی باید باشد و اگر غیر از این باشد موفق نخواهیم شد. امروز جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف دارد جلو می‌رود و کسانی که جلوی ما ایستاده بودند در حال افول هستند.

آمریکا در افغانستان شکست خورد و فرار کرد. دولت و ارتشی هم که دست پرورده آمریکا بود نتوانست مقاومت کند.

جوانی به بحث صادرات سوخت به لبنان و ونزوئلا اشاره کرد و گفت: زمانی می‌خواستند اقتصاد ما را فلج کنند، ولی امروز می‌بینید کشتی‌های نفتی ما در حیاط خلوت آن‌ها حرکت می‌کنند و جرات نمی‌کنند نگاه چپ به ان‌ها کنند، این نشان می‌دهد یک ابرقدرت هستیم.

اگر ما به نصرت الهی باور داشته باشیم می‌توانیم دانشگاه را اسلامی کنیم و مسائل و مشکلات را یکی پس از دیگری برطرف کنیم و انشالله روزی فرا برسد که بگوییم تمدن اسلامی به معنای واقعی پیاده شده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر