کد خبر: ۳۰۹۱
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
رئیس جمهور:
اگر من به استان‌ها نیایم و کارخانه‌ای که ۱۳ سال معطل بوده و به این کارخانه سر نزنم چگونه راه بیفتد؟ مدیر در میدان باید کار را انجام دهد اینکه در اتاق پشت میز بنشینید نمی‌شود باید در میدان آمد.

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی می‌گویند سفر‌های استانی ممکن است هزینه‌هایی داشته باشد، گفت: اگر من به استان‌ها نیایم و کارخانه‌ای که ۱۳ سال معطل بوده و به این کارخانه سر نزنم چگونه راه بیفتد؟ مدیر در میدان باید کار را انجام دهد اینکه در اتاق پشت میز بنشینید نمی‌شود باید در میدان آمد.

به گزارش اکوپل نیوز، سید ابراهیم رئیسی عصر پنج‌شنبه ٢٢ مهرماه در دیدار با جمعی از مردم فارس که در محل مصلی نماز جمعه شیراز برگزار شد، بیان کرد: دوست داشتم در این اجتماع باشکوه بسیاری از مردم شیراز و فارس را زیارت می‌کردم، اما شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد.

با نشستن در اتاق و پشت میز مشکل حل نمی‌شود باید به میدان آمد

او ضمن قدردانی از حضور بانوان، اهل سنت، عشایر، جوانان و ... در این تجمع، افزود: انبیاء برای ارسال رسل الهی و انزال کتب الهی آمدند و ما با وجود حضرت ختمی مرتبت و قرآن کریم، بزرگترین نعمت الهی را در اختیار داریم.

رئیس جمهور بزرگترین نعمتی که برای انسان وجود دارد را نعمت امانت و ولایت عنوان کرد و گفت: اگر این‌ها نبود زندگی آدمی برخوردار از حیات انسانی و ربانی نبود.

رئیسی ادامه داد: اگرچه رشد و نمو و تکثیر و جذب و دفع همه لازمه حیات است، اما حیاتی که برای انسان تعریف شده حیات الهی انسانی است و انسانیت در گرو آن است.

عظمت حافظ در پرتو فراگیری قرآنی است

او با تصریح بر این نکته که انسان در پرتو قرآن به حایگاه رفیع می‌رسد، خاطرنشان کرد: عظمت حافظ نیز در پرتو فراگیری قرآنی است و او عارف قرآن است و اگر تعبیر به لسان الغیب می‌شود. در پرتو قران به آن رسیده است.

رئیس جمهور اضافه کرد: نامداران، شاعران و فلاسفه در پرتو این حیات انسانی به این قله رسیده‌اند.

رئیسی با بیان اینکه ١٥ هزار شهید گلگون کفن فارس که نامشان زینت بخش هر کوی و برزنی است در پرتو فراگیری قرآن و بهره مندی از هدایت الهی در این جایگاه قرار گرفته‌اند و به ما هم پیام می‌دهند و ما را به تعالی می‌خوانند، گفت: پیام ١٥ هزار شهید این خطه به ما این است که اگر شما هم می‌خواهید به سعادت دنیا و اخرت برسید، این راه پر نور را طی کنید.

او تاکید کرد: داشتن انگیزه و اندیشه الهی و بینش و دانش الهی و مسیری که الهی و ملکوتی باشد هیچ منافاتی با برخورداری از امکانات اجتماعی ندارد.

با نشستن در اتاق و پشت میز مشکل حل نمی‌شود باید به میدان آمد

در گام دوم عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم

رئیس جمهور با بیان اینکه انبیاء آمدند تا اقامه قسط را بیاموزند تا انسان‌ها هم این قسط را پیاده کنند، افزود: آنچه که امروز در نظام اسلامی به دنبال آن هستیم و در بیانیه گام دوم هم تاکید شده این است که در گام دوم عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم.

رئیسی که اجرای عدالت را از عقب ماندگی‌های کشور می‌داند، گفت: امروز بسیاری از بخش‌ها به برکت انقلاب مطلوب شده، اما آنچه که در توسعه ضروری است، اجرای عدالت اجتماعی و سایه افکندن آن در همه ابعاد است.

او عنوان کرد: به عنوان مثال؛ باید دید که بر اساس آمایش واقعی سرزمینی، استان فارس چه نیازمندی‌ها و چه قابلیت‌هایی دارد و به میزان محرومیت‌ها و کاستی‌ها باید آن‌ها را جبران و تقویت کرد.

محور حرکت دولت سیزدهم اجرای عدالت است

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه محور حرکت دولت سیزدهم با حمایت مردم و توکل به حضرت حق، اجرای عدالت خواهد بود، گفت: حرکت این دولت در راستای اجرای قانون، شناخت کاستی‌ها، محرومیت‌ها و جبران آنهاست.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان فارس دارای ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های کشاورزی، صنایع، معادن، گردشگری، خدمات و بازرگانی و تجارت است، عنوان کرد: فارس با داشتن سرمایه‌های عظیم اجتماعی نباید مشکل بیکاری داشته باشد.

او اظهار کرد: نامه‌ها و اعلام شفاعی مردم در این سفر نشان از گله مندی آن‌ها نسبت به مسئله بیکاری بود.

رئیس جمهور، ایجاد اشتغال را از حقوق مردم و از تکالیف دولت عنوان و تاکید کرد که باید زمینه‌های اشتغال به ویژه برای جوانان تحصیل‌کرده فراهم شود.

او خطاب به استاندار فارس و فرامانداران این استان، تاکید کرد که همه مدیران باید در ایجاد اشتغال سهیم باشند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه بخش‌های دولتی و نهاد‌های حکومتی باید حس ایجاد اشتغال پیدا کنند، گفت: مشکلی که امروز خانواده‌های محترم به ویژه کم درآمد دارند، معیشت است و این موضوع از اولویت‌های دولت است.

رئیسی ادامه داد: البته اولویت اول دولت در ابتدای فعالیت، گسترش واکسیناسیون بود که امروز تا حدودی این نگرانی رفع شده، اما باید باز هم نگران بود که مبادا کرونا شیوع پیدا کند.

او از افرادی که مشمول واکسیناسیون هستند، اما تا کنون مراجعه نکرده‌اند، خواست تا نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

رئیس جمهور همچنین کنترل تورم و گرانی و رونق معیشت و کسب و کار‌ها را از دیگر اولویت‌های دولت برشمرد.

رئیسی تصریح کرد: با همت دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش، زمینه آموزش حضوری در دانشگاه‌ها و مدارس فراهم شده و به زودی این مهم اجرایی خواهد شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله رونق تولید و رفع موانع هم اشاره و عنوان کرد: فارس از استان‌های مهمی است که در تولید به ویژه در حوزه کشاورزی، صنعتی و معدنی نقش مهمی دارد.

استاندار فارس زمینه ارائه کار دستی در منازل برای بانوان را فراهم کند

رئیس جمهور از کسانی که در کارگاه‌های کوچک به رونق تولید کمک می‌کنند، تقدیر کرد و گفت: استاندار فارس زمینه ارائه کار دستی در منازل برای بانوان را فراهم کند و باید بازار عرضه هم داشته باشند.

رئیسی با تصریح بر اینکه دست دلالان را در این باره به لطف خداوند قطع خواهیم کرد، گفت: به دنبال این هستیم که دولت در مسیر تولید تا توزیع نظارت کامل با حضور خود تولید کنندگان و کارخانجات داشته باشد.

او اضافه کرد: از آنجا که فارس از قطب‌های گردشگری سلامت محسوب می‌شود و از استان‌های همجوار وکشور‌های حاشیه برای امور پزشکی به این استان مراجعه می‌کنند، امید است بتوانیم ظرفیت‌های عظیم فارس را با کمک مردم و مسئولان احیا کنیم تا مشکل بیکاری در استان به حداقل برسد.

رئیس جمهور با بیان اینکه هدایت، حمایت و نظارت کار دولت در این زمینه است و میدان دار هم مردم خواهند بود تا این مشکل کاهش پیدا کند، گفت: دولت نیازمند همدلی همه اقشار است.

او با بیان اینکه برخی می‌گویند سفر‌های استانی ممکن است هزینه‌هایی داشته باشد، گفت: اگر من به استان‌ها نیایم و کارخانه‌ای که ۱۳ سال معطل بوده و به این کارخانه سر نزنم چگونه راه بیفتد؟ مدیر در میدان باید کار را انجام دهد اینکه در اتاق پشت میز بنشینید نمی‌شود باید در میدان آمد.

رئیس جمهور با بیان اینکه به میزان اعتبارات قول و وعده می‌دهیم، اما باید مشکل مردم حل شود، گفت: بسیاری از مسائل با مبالغ اندک حل می‌شود و ما هم رفع مشکلات را در حضور میان مردم می‌دانیم.

او افزود: مشکلات فارس را قبل از این سفر بررسی کردیم و اعتبارات مورد نیاز مشخص شده و بعد این‌ها مصوب شده که در جلسه شورای اداری قطعی می‌شود.

رئیس جمهور ادامه داد: بیش از ۱۰۰ طرح متناسب با اعتبارات موجود مصوب شده که اگر محقق شود بخش اعظم مشکلات مردم استان حل می‌شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر