کد خبر: ۳۱۰۷
۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
دولت مردان نباید هزینه کم کاری خود را بر زندگی مردم تحمیل کنند و لازمه این کار برطرف شدن تحریم‌های داخلی است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این که تاخیر در ترخیص کالا، قیمت کالا را بالا می‌برد، گفت: یکی از دلایل تورم در کشور تاخیر در ورود کالا است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، محسن رضایی میرقائد در حاشیه بازدید از بندر امام خمینی (ره) که امروز ۲۳ مهرماه انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بندر امام خمینی از مهمترین بنادر کشور است و عمده کالا‌های اساسی از این بندر وارد کشور می‌شوند. همچنین عمده محصولات پتروشیمی ایران که بخش قابل توجهی از ارز درآمدی کشور را رقم زده است، از بندر امام خمینی صادر می‌شود.

وی افزود: گفت: مشکلاتی در بندر امام خمینی (ره) وجود دارد که نشان می‌دهد، علاوه بر تحریم‌های خارجی، تحریم داخلی نیز داریم.

محسن رضایی: هزینه‌های مدیریتی کشور نباید بر مردم تحمیل شود

معاون اقتصادی رئیس جمهور عنوان کرد: تا زمانی که تحریم داخلی که در اختیار خود ما است برطرف نشود، برداشته شدن تحریم‌های خارجی حتی همین امروز نیز تاثیر چندانی بر حل مشکلات نخواهد داشت.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در بندر امام خمینی (ره) وجود دارد این است که کالایی که وارد یا قصد خروج از کشور را دارد در بندر می‌ماند. در این زمینه گاهی برخی از کشتی‌ها تا ۲ ماه بر روی آب می‌مانند تا فرصت کنند وارد اسکله شوند.

رضایی گفت: پس از این که این کشتی‌ها وارد اسلکه می‌شوند، به دلیل مجوز‌هایی که باید برای ترخیص کالا دریافت شود و عدم هماهنگی که در این زمینه وجود دارد، زمان زیادی کالا در انبار‌ها باقی می‌ماند. نتیجه این تاخیر‌ها در ترخیص کالا از بنادر این است که کالا دیر به مردم برسد یا کالا‌های صادراتی دیر به خارج از کشور برود.

وی با بیان این که تاخیر در ترخیص کالا، قیمت کالا را بالا می‌برد، ادامه داد: یکی از دلایل تورم در کشور تاخیر در ورود کالا است. هر مدتی که کالا روی آب بماند، یک یا دو درصد قیمت کالا در کشور بالا می‌رود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: تاخیری که در زمان صادرات کالا به وجود می‌آید، هزینه کالای صادراتی را افزایش می‌دهد و در رقابت با کشور‌های رقیب، صادرات کمتری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: مساله تحریم‌های داخلی در چند نقطه کشور از جمله بنادر و گمرکات کشور وجود دارد و در این دولت مصمم هستیم تا این تحریم‌های داخلی را یکی یکی برطرف کنیم.

رضایی با بیان این که هزینه‌های مدیریتی کشور نباید بر مردم تحمیل شود، افزود: دولت مردان نباید هزینه کم کاری خود را بر زندگی مردم تحمیل کنند و لازمه این کار برطرف شدن تحریم‌های داخلی است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر