کد خبر: ۳۱۳۷
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴
روث همیلتون که در منطقه بریتیش کلمبیا در حدود ۱۶۲ مایلی غرب کلگری زندگی می‌کند، نمی‌دانست که آنچه در نزدیکی سرش فرود آمده یک شهاب سنگ به وزن تقریباً ۳ پوند بوده است.

یک زن سالمند کانادایی هنگامی که نیمه شب ۳ اکتبر با صدایی بلند و پارس‌های پیاپی سگش بیدار شد، شیء عجیب به بزرگی یک مشت را دید که کنارش افتاده و سقف خانه هم سوراخ شده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، روث همیلتون که در منطقه بریتیش کلمبیا در حدود ۱۶۲ مایلی غرب کلگری زندگی می‌کند، نمی‌دانست که آنچه در نزدیکی سرش فرود آمده یک شهاب سنگ به وزن تقریباً ۳ پوند بوده است.

خانم همیلتون در ابتدا تصور می‌کرده که درختی روی خانه‌اش افتاده است و مامور پلیسی که به محل حادثه آمده بود نیز احتمال می‌داد که سنگی از انفجار احتمالی در یک پروژه ساخت و ساز در آن نزدیکی به سمت خانه خانم همیلتون پرتاب شده است.

فرود یک شهاب سنگ در کنار مادربزرگ کانادایی

اما هیچ کدام از این دو فرضیه درست نبود و شاهدان در آن منطقه نیز از رویت انفجاری در آسمان خبر می‌دادند. اینگونه بود که خانم همیلتون احتمال می‌دهد که این سنگ از فضا آمده باشد و بعدا این فرضیه او از سوی پژوهشگران دانشگاه وسترن انتاریو تایید شد.

پژوهشگران در حال حاضر مشغول بررسی این قطعه از شهاب سنگ به امید کسب اطلاعات بیشتر درباره اجرام فضایی هستند و خانم همیلتون گفته است که پس از کامل شدن این تحقیقات، این سنگ را برای یادآوری آنکه تا چه اندازه خوش شانس بوده، نزد خود نگه می‌دارد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر