کد خبر: ۳۲۷۷
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
امید است به زودی در تزریق ۲ دُز واکسن به رقم ۵۴ میلیون نفر که همان ۸۰ درصد واکسیناسیون است برسیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۷۶ میلیون نفر از جمعیت کشور حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که از این تعداد ۵۰ میلیون نفر دُز اول و ۲۶ میلیون نفر هر ۲ دُز واکسن را زده اند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی تربت حیدریه در جمع خبرنگاران افزود: امید است به زودی در تزریق ۲ دُز واکسن به رقم ۵۴ میلیون نفر که همان ۸۰ درصد واکسیناسیون است برسیم.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۲۰ میلیون دُز واکسن وارد کشور و ۷۶ میلیون دُز تزریق شده و تولید داخلی ما در واکسن هم خوب است و علاوه بر واکسن برکت، واکسن‌های رازی و انستیتو پاستور، فخرا و سینا ژن انواع دیگر واکسن داخلی کروناست.

وزیر بهداشت:۷۶میلیون ایرانی یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

وزیر بهداشت گفت: هرچند واکسیناسیون بسیار مهم است، اما باید با کرونا زندگی کنیم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اجتناب از شرکت در تجمع‌ها ضروری است.

عین اللهی افزود:در سفر‌های استانی یکی از برنامه‌های ما تکمیل بیمارستان‌های ناتمام است و تکمیل خانه‌های بهداشت هم از مهم‌ترین اقدامات ما در استان‌های کشور خواهد بود، چون درمان از بهداشت و پیشگیری شروع می‌شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان جنبه آموزشی هم دارد و به عنوان یک بیمارستان آموزشی و درمانی مطرح است و با توجه به بیماری‌های مختلف در کشور مثل کووید ۱۹ این بیمارستان امکان ارائه خدمت در درمان همه نوع بیماری را دارد.

ساخت بیمارستان امام حسین علیه السلام در ۲۲ دی ماه سال ۸۸ آغاز شد و هم اکنون در ۶ طبقه، هشت اتاق عمل و ۱۲ بخش آماده بهره‌برداری است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر