کد خبر: ۳۳۸۹
۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
نباید به روستاییان زیاد سخت گرفت، سرانه خانه روستایی در مناطقی که زمین موجود است ۵۰۰ متر مربع یا ۷۰۰ متر مربع باشد اتفاقی نمی‌افتد فقط باید مراقب باشید دلالان به این مناطق راه نیابند و مردم را گرفتار کنند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه زمینه رونق و جهش اقتصاد روستا در کشور باید ایجاد شود گفت: تاکید رییس جمهوری هم همین است که اقتصاد روستا بچرخد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، اکبر نیکزاد ثمرین یکشنبه شب در نشست بررسی مشکلات روستا‌های شهرستان سروستان افزود: اگر اقتصاد روستا درست شود مردم برای آسفالت کوچه به من و شما نیازی ندارند، خودشان آستین بالا می‌زنند و کوچه و معابر را آسفالت می‌کنند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه بر لزوم تامین معیشت برای روستاییان تاکید کرد و افزود: در برخی از مناطق روستایی مشکل زمین کمتر است، اراضی ملی در حاشیه روستا اجازه توسعه را می‌دهد، در این مناطق نیازی به رعایت محدودیت سرانه ۲۰۰ متر مربع برای هر واحد مسکونی نیست.

نیک زاد گفت:‌ اگر زمین موجود است و مردم هم متقاضی هستند می‌توان اراضی بیشتری اختصاص داد، در این مناطق می‌توان به روستاییان اجازه داد در محل زندگی خود تامین معیشت داشته باشند، چطور چینی‌ها در پشت بام خانه خود سبزی می‌کارند، چرا روستایی ما نباید بتواند در خانه خودش سبزی کاری کند؟

رییس بنیاد مسکن کشور: اقتصاد روستا باید بچرخد

وی ادامه داد: نباید به روستاییان زیاد سخت گرفت، سرانه خانه روستایی در مناطقی که زمین موجود است ۵۰۰ متر مربع یا ۷۰۰ متر مربع باشد اتفاقی نمی‌افتد فقط باید مراقب باشید دلالان به این مناطق راه نیابند و مردم را گرفتار کنند.

نیک زاد بر لزوم توسعه گردشگری روستایی تاکید کرد و گفت: در زمینه روستا‌های هدف گردشگری باید با اولویت این طرح دنبال شود، هر منطقه‌ای که این قابلیت را دارد باید گردشگری روستایی در آن دنبال شود، بسیاری از شهروندان در روز‌های تعطیل به گردشگری می‌پردازند، همین روستا‌های اطراف باید مکانی برای گردشگری سالم روستایی باشد، گردشگری روستایی اقتصاد روستا را حرکت می‌دهد و نباید از آن غفلت کرد. بنیاد مسکن در زمینه مطالعه و اجرای طرح‌های گردشگری روستایی هزینه می‌کند و سرمایه می‌گذارد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: از جمله مسایل مهمی که باید به آن پرداخت رعایت اصول فنی در اجرای طرح‌های عمران روستایی است، پولی که بنیاد مسکن می‌گذارد و سرمایه‌ای که تامین می‌شود و اعتباری که اختصاص می‌یابد با هزاران مشکل تامین می‌شود و بودجه کشور است، باید در اختصاص و هزینه کرد آن دقت فراوان داشت، هزینه کرد این اعتبار در روستایی که هنوز زیر سازی ندارد و آسفالت شده است به منزله هدر دادن منابع است، طرح آسفالتی که هنوز یکسال از عمر آن نگذشته وقتی بلند شود و خراب شود در مردم بدبینی ایجاد می‌کند، رعایت اصول فنی یک اصل اساسی است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر