کد خبر: ۳۴۷۶
۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
فعلا تا اطلاعات دقیق در این باره کسب نشود نمی‌توانیم اظهارنظر دقیقی در این باره داشته باشیم. این اطلاعات باید جمع آوری شود و نهاد‌های مختلف امنیتی و پدافندی ذیربط این اطلاعات را با یکدیگر تبادل و نتیجه آن را تقدیم ملت کنند.

وزیر اطلاعات گفت: اطلاعات کاملی از حمله سایبری اخیر به دست آمده است که در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب در گفت و گویی درباره اطلاعات متفاوت اختلال اخیر در عرضه سوخت افزود: آنچه مربوط به سلامت، امنیت و رفاه مردم است باید در اختیار مردم قرار گیرد و مسئولان اطلاع رسانی بهنگام را وظیفه خود می‌دانند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: اگر به زمان انتشار اطلاعات نهاد‌های ذیربط در این خصوص توجه کنیم اطلاعات هر یک مکمل دیگری بود.

وزیر اطلاعات: اطلاعات حمله سایبری به مردم ارائه می‌شود

وی افزود: اطلاعات بعدی را مراجع و مسئولان ذیربط به اطلاع مردم می‌رسانند همچنان که تاکنون چنین بود و اطلاعات کامل مربوط به داخلی یا خارجی بودن عوامل این رویداد به مردم ارائه خواهد شد.

حجت الاسلام خطیب تاکید کرد: فعلا تا اطلاعات دقیق در این باره کسب نشود نمی‌توانیم اظهارنظر دقیقی در این باره داشته باشیم. این اطلاعات باید جمع آوری شود و نهاد‌های مختلف امنیتی و پدافندی ذیربط این اطلاعات را با یکدیگر تبادل و نتیجه آن را تقدیم ملت کنند.

وی یادآور شد: دشمن همواره در جهت این که بتواند به آسایش، رفاه و آرامش مردم ضربه بزند چنین اقداماتی می‌کند، اما هوشیاری و همراهی مردم و علاقه آنان به وطن و نظام سبب می‌شود که این اقدامات دشمن خنثی شود.

وزیر اطلاعات با بیان این که هوشمندی و صبر مردم در چند دهه پس از انقلاب مانع از آن شده است که دشمن در چنین اقداماتی موفق شود چنانکه در جنگ تحمیلی و تحریم به نتیجه نرسیدند. گفت: پیروزی‌های بزرگ ملت ایران ناشی از بصیرت آنان است. امریکا با همه قدرتش با سرافکندگی از منطقه خارج شد و محور مقاومت در منطقه و دنیا سرافراز شناخته می‌شود.

حجت الاسلام خطیب گفت: ملت ایران در دنیا به عنوان مردمی اهل مقاومت، فرهیختگی و سابقه طولانی علم و دانش شناخته می‌شوند بنابراین این گونه اقدامات دشمن به خاطر هوشمندی این ملت هیچ تاثیری در اراده و پیشرفت کشورمان ندارد.

وی با اشاره به حمله سایبری اخیر به شبکه عرضه سوخت کشورمان گفت: پس از این اتفاق برغم آن که شایعات مختلفی منتشر شد، اما مردم نه فقط با هوشمندی به این شایعات توجه نکردند بلکه با صبر و حوصله بر آن فائق آمدند.

وزیر اطلاعات، موفقیت در گذر از این اتفاق را مرهون هوشیاری مردم دانست و افزود: مسئولان به وظایف شان در خدمت به مردم عمل کردند البته مردم نیز به منتخبان شان اعتماد کردند.

حجت الاسلام خطیب با اشاره به حرکت ارزنده رئیس جمهور در حضور میدانی پس از وقوع این رویداد تصریح کرد: رئیس جمهور با این حضور نشان داد که آسایش مردم و رفع مشکلات آنان برایش اهمیت دارد و همواره در این مسیر حرکت می‌کند تا آرامش مردم افزایش یابد و این دستاورد، گام دیگری برخاسته از انتخاب مردم است.

وی با قدردانی از نهاد‌های اجرایی و امنیتی در رفع سریع مشکلات ناشی از اختلال در عرضه سوخت و همچنین با قدردانی از رسانه ملی، یادآورشد: رسانه ملی در این اتفاق با مردم همراهی کرد و نیز از رسانه‌های دیگر که به مردم اطلاع رسانی بهنگام کردند و جلوی سوء استفاده‌ها را گرفتند تشکر می‌کنم.

حجت الاسلام خطیب با اشاره به حضورش در ستاد خبری وزارت اطلاعات با قدردانی از مردم بابت اعتماد به تشکیلات خبری این وزارتخانه گفت: مجموعه ستاد خبری برمبنای اطلاعات "مردم پایه" شکل گرفته است و این امید را ایجاد می‌کند که مردم به این مجموعه اعتماد کافی داشته باشند بنابراین تلاش می‌کنیم ارتباط مان را با مردم گسترش دهیم.

وی با قدردانی از همه عزیزانی که در مجموعه ستاد خبری این وزارتخانه در سراسر کشور فعالیت می‌کنند تاکید کرد: در ارتباط مردم با صبر، مدارا و مهربانی برخورد کنند.

وزیر اطلاعات گفت: امیدوارم همان طور که به ما قول دادند در همین آبان از طریق سامانه ۱۱۳ و سامانه ستاد خبری، راه ارتباط مستقیم با وزیر اطلاعات برای مردم فراهم شود.

حجت الاسلام خطیب توانایی فعالیت‌های وزارت اطلاعات را در مقابله با دشمن و آسیب‌های امنیتی برخاسته از اطلاعات مردم دانست و افزود: اطلاعات مردم پایه و اساس تصمیمات این وزارتخانه است که می‌تواند راهگشا باشد و امیدوارم با گسترش این شبکه ارتباطی بتوانیم خدمات بیشتری به مردم ارائه کنیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر