کد خبر: ۳۵۰۹
۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
دولتی که از قصد بازگشت به برجام سخن می‌گوید و همان روش ترامپ را در تداوم اعمال تحریم ادامه می‌دهد، این پیام را ارسال می‌کند که واقعا قابل اعتماد نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام اخیر خزانه داری آمریکا در تحریم اشخاص حقیقی و حقوقی کشورمان، ضمن محکوم کردن و مردود دانستن این اقدام، گفت: اعمال تحریم‌های جدید نشان دهنده رفتار کاملا متناقض کاخ سفید است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، «سعید خطیب زاده» افزود: دولتی که از قصد بازگشت به برجام سخن می‌گوید و همان روش ترامپ را در تداوم اعمال تحریم ادامه می‌دهد، این پیام را ارسال می‌کند که واقعا قابل اعتماد نیست.

سعید خطیب زاده: آمریکا واقعا قابل اعتماد نیست

وی اظهار داشت: دولت‌های مختلف در این کشور نشان داده‌اند که تا چه میزان ناتوان از درک واقعیت‌های جمهوری اسلامی ایران هستند.

اینگونه اقدامات آمریکا در تداوم سیاست شکست خورده فشار حداکثری دولت ترامپ و تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه این کشور است و همانطور که تاکنون این سیاست هیچ یک از اهداف آمریکا را محقق نکرده است باز هم دستاوردی برای این کشور جز ناکامی‌های جدیدی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: آمریکا ۴ شخص و ۲ نهاد ایرانی را تحریم کرد + جزییات

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: این فشار‌ها و تحریم‌ها خللی در عزم جمهوری اسلامی ایران در دفاع از امنیت و آرامش مردم سرافراز کشور ایجاد نخواهد کرد.

تهران مسیر توسعه پایدار اقتصادی را با قدرت ادامه می‌دهد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر