کد خبر: ۳۶۲۶
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
بهزاد محمدی پیش‌بینی کرد امسال در آمد پتروشیمی‌ها به بیش از ۲۱ و نیم میلیارد دلار برسد که ۱۴ میلیارد دلار آن از راه صادرات به دست می‌آید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از درآمد ۲۱.۵ میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی پیش‌بینی کرد امسال در آمد پتروشیمی‌ها به بیش از ۲۱ و نیم میلیارد دلار برسد که ۱۴ میلیارد دلار آن از راه صادرات به دست می‌آید و بقیه از طریق فروش محصولات به بازار داخلی و تامین نیاز صنایع تکمیلی حاصل خواهد شد.

صنعت پتروشیمی تا پایان سال ۲۱.۵ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت

وی افزود: ۳ طرح پتروشیمی تا ماه‌های پایانی امسال در کشور افتتاح می‌شوند که بیشتر در منطقه ماهشهر قرار دارند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از تخصیص بودجه یک هزار میلیارد تومانی پتروشیمی برای مسئولیت اجتماعی خبرداد و گفت: هر سال بودجه‌ای از سوی صنعت پتروشیمی برای مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص می‌یابد که امسال با توجه به تأکید وزیر نفت، این بودجه به بیش یک هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت و سهم منطقه عسلویه حدود ۳۵ درصد است که این بودجه از سوی شرکت‌های پتروشیمی تأمین می‌شود و با نظر شورای راهبردی در مناطق تخصیص می‌یابد.

وی درباره تخصیص زمین برای توسعه صنعت پتروشیمی در منطقه عسلویه و کنگان هم افزود: امکانات بسیار مناسب و متنوعی مانند دسترسی به آب، اسکله‌های صادراتی و خوراک‌های متنوع به‌ویژه خوراک‌های پایه خود صنعت پتروشیمی داریم، اما زمین کافی برای توسعه نداریم و این موضوع به یک مشکل تبدیل شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: از منطقه کنگان، پارس ۲، منطقه شیرینو و از کل مناطقی که امکان احداث واحد‌های پتروشیمی وجود دارد، بازدید کرده‌ایم تا بتوانیم زمین‌های موجود را به طرح‌های مهم و راهبردی اختصاص دهیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر