کد خبر: ۳۷۳۱
۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹
گرچه آمریکا پس از بیست سال تجاوز و اشغال افغانستان از این کشور اخراج شد، اما همچنان با راهبرد تنش‌زایی به بحران‌آفرینی ادامه می‌دهد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بدو ورود به فرودگاه دهلی‌نو در گفتگو با خبرنگاران گفت: آمریکا با راهبرد تنش‌زایی همچنان در منطقه بحران‌آفرینی می‌کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، دریابان علی شمخانی در گفتگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از تداوم نشست گفت وگوی امنیت منطقه‌ای که با ابتکار جمهوری اسلامی ایران در سه سال پیش بنیان گذاشته شد بر ضرورت افزایش تعاملات و همکاری‌های منطقه‌ای برای مقابله با تهدیدات و مولفه‌های ناامن‌ساز تاکید کرد.

شمخانی: آمریکا با راهبرد تنش‌زایی همچنان در منطقه بحران‌آفرینی می‌کند

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به تمرکز سومین نشست گفت وگوی امنیت منطقه‌ای بر موضوع تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان گفت: تلاش خواهیم کرد در این نشست با تشریک مساعی کشور‌های شرکت کننده، ضمن بررسی مولفه‌های بحران‌ساز در منطقه به ویژه افغانستان، راه‌کار‌های کمک به ایجاد صلح و ثباتی پایدار و فراگیر در افغانستان را بررسی نموده و به راهکار‌های عملیاتی مشترک برسیم.

شمخانی تصریح کرد: گرچه آمریکا پس از بیست سال تجاوز و اشغال افغانستان از این کشور اخراج شد، اما همچنان با راهبرد تنش‌زایی به بحران‌آفرینی ادامه می‌دهد.

وی با ابراز خرسندی نسبت به افزایش حضور کشور‌های منطقه در این نشست گفت: برگزاری این نشست فرصت بسیار مناسبی برای پیگیری گفتگو‌های سیاسی و امنیتی دوجانبه میان کشور‌های منطقه نیز محسوب می‌شود.

دریابان شمخانی در این سفر علاوه بر شرکت و سخنرانی در سومین نشست گفت وگوی امنیت منطقه‌ای با همتایان خود دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو خواهد کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر