کد خبر: ۳۷۶۴
۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
با وجود تحریم‌های ظالمانه «متخصصین الکترونیک هوایی» با حفظ و نگهداری زیرساخت‌ها و سامانه‌های ارتباطی ناوبری و پشتیبانی تجهیزات، ایمنی پرواز‌ها را تضمین کردند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه «متخصصین الکترونیک هوایی» با حفظ و نگهداری زیرساخت‌ها و سامانه‌های ارتباطی ناوبری و پشتیبانی تجهیزات، ایمنی پرواز‌ها را تضمین کردند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، «سیاوش امیر مکری» در پیامی به‌ مناسبت روز الکترونیک هواپیمایی، افزود: حصول ایمنی پرواز با تکیه بر دانش و تلاش حوزه «الکترونیک هواپیمایی» در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها: ایمنی پرواز‌ها در شرایط تحریم حفظ شد

وی ادامه داد: حوزه خطیر «الکترونیک هواپیمایی» یک حلقه مهم از زنجیره ایمنی در صنعت هوانوردی است که خلبانان را به سیگنال‌های الکترونیکی دقیقِ سامانه‌های کمک‌ناوبری زمینی متصل تا مسیر پروازی برنامه‌ریزی‌ شده را دنبال کنند.

امیر مکری ادامه داد: متخصصین الکترونیک هواپیمایی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با نصب و راهبری سامانه‌های فنی پیچیده، ارتباطات کلامی بین خلبانان و کنترلر‌های را برقرار کرده، هواپیما‌ها را بر روی صفحات رادار نمایش داده و به‌ وسیله شبکه هوانوردی دیجیتال جهانی، اطلاعات فنی مسیر‌های پروازی در آسمان ایران صحیح و به‌روز ارائه می‌کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با تبریک روز جهانی الکترونیک هواپیمایی به متخصص پرتلاش الکترونیک افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا در طول سال‌های اخیر، با حفظ و نگهداری زیرساخت‌ها و سامانه‌های ارتباطی ناوبری، عملیات نصب، نگهداری، تعمیر و پشتیبانی تجهیزات ناوبری زمینی را به‌ خوبی عهده‌دار شده و ایمنی پرواز‌ها را تضمین کرده‌اند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر