کد خبر: ۳۹۴۸
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸
در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مشابه سال ۲۰۲۰، صادرات ایران به اروپا ۱۴ درصد رشد داشته، اما واردات یک درصد کاهش را تجربه کرده است.

صادرات ایران به اتحادیه اروپا براساس آمار‌های اعلام شده از سوی معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران، در ۹ ماهه سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اکوپل نیوز، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گزارشی اعلام کرد که در ۹ ماهه سال ۲۰۲۱ (دی ماه ۱۳۹۹ تا شهریور ماه ۱۴۰۰) ایران ۶۳۲ میلیون یورو کالا به اتحادیه اروپا صادر و در این مدت ۲ میلیارد و ۷۲ میلیون یورو از این کشور‌ها وارد کرده است.

بر اساس این آمار، در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مشابه سال ۲۰۲۰، صادرات ایران به اروپا ۱۴ درصد رشد داشته، اما واردات یک درصد کاهش را تجربه کرده است.

صادرات ایران به اتحادیه اروپا ۱۴ درصد افزایش یافت

همچنین در ماه سپتامبر (۱۰ شهریورماه تا ۹ مهرماه) ایران ۶۸ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو به اتحادیه اروپا صادرات انجام داده و ۳۰۸ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو کالا وارد کرده است.

بر اساس این گزارش تجارت ۹ ماهه نخست ۲۰۲۱ ایران با اتحادیه اروپا سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده و در همین مدت ترکیه ۱۱۳ میلیارد دلار صادرات و واردات انجام داده است که ۳۳ برابر بیشتر از تجارت ایران است.

۱۹ درصد از کل صادرات ایران در این مدت مربوط به اتحادیه اروپا بوده، اما ترکیه ۴۹ درصد از سهم صادراتی خود را به اتحادیه اروپا اختصاص داده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر