کد خبر: ۴۶۵۰
۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:
بیمه سلامت از اول دی ماه امکان پرداخت خارج از نسخه الکترونیکی را به موسسات و مراکز درمانی ندارد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان گفت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک و عدم پذیرش نسخ کاغذی در راستای اجرای تکالیف قانونی سازمان بیمه سلامت، از ابتدای دی ماه سال جاری، آغاز شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، محمد مهدی ناصحی افزود: بیمه سلامت از اول دی ماه امکان پرداخت خارج از نسخه الکترونیکی را به موسسات و مراکز درمانی ندارد.

وی اظهار داشت: انتظار می‌رود که جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل در مراکز درمانی و موسسات در خدمات دهی به بیمه شدگان، همکاری‌های لازم تمامی نهاد‌ها و سازمان‌های دخیل در بحث نسخه الکترونیکی صورت گیرد، عدم همکاری نهاد‌ها با سازمان‌های بیمه گر در اجرای این طرح ملی ما را در دستیابی به اهداف نهایی دچار مشکل می‌کند.

اجرای نسخه نویسی الکترونیک از امروز آغاز شد

ناصحی با بیان اینکه زیرساخت‌های نسخه الکترونیکی در اختیار همه مراکز و موسسات درمانی قرار دارد تصریح کرد: مشارکت قابل قبول پزشکان در مطب‌ها و درمانگاه‌ها افزایش پیدا کرده و ما به مراکز درمانی چه آن‌هایی که تحت قرارداد با بیمه سلامت بوده یا موسسات غیر طرف قرارداد پیشنهاد می‌کنیم، در این مقطع زمانی با رویکرد تعاملی خود حوزه سلامت را در اجرای این پروژه ملی یاری دهند؛ پزشکان غیر طرف قرارداد می‌توانند با مراجعه به سامانه بیمه سلامت درطرح نسخه الکترونیکی ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: پزشکان می‌توانند از بسته‌های آموزشی درطرح نسخه الکترونیکی استفاده کنند و در حال حاضر استان‌های بسیاری در طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی مشارکت داشته و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد، ضمن اینکه استان‌های دیگر هم به مرور زمان به این طرح پیوسته و پروژه نسخه نویسی الکترونیکی برای کل کشور تکمیل خواهد شد.

به گفته ناصحی، نسخه الکترونیک تنها جزیی از پرونده الکترونیک سلامت است؛ این موضوع دراغلب کشور‌های پیشرفته دنیا اجرایی و عملیاتی شده و ما نیز به دنبال آن هستیم، که با همکاری دولت، مجلس و سازمان‌های بیمه گر مصوبات قانونی نهاد قانونگذاری کشور را به درستی اجرایی کنیم.

برنامه نسخه نویسی الکترونیک تاکنون در ۲۲ استان کشور بیش از ۸۰ درصد محقق شده که از این میان در ۱۱ استان بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد و در ۱۱ استان دیگر بین ۸۰ تا ۹۰ درصد تحقق داشته و میزان تحقق برنامه نسخه الکترونیک تا شانزدهم آذر سال جاری در کل کشور به طور میانگین ۷۴ درصد شده و این شاخص در پایان آبان سال جاری ۶۵ درصد بود.

سه استان یزد، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام در حال حاضر پیشتاز اجرای نسخه الکترونیک هستند و به تحقق صد درصدی این برنامه در آذر سال ۱۴۰۰ دست پیدا کردند، همچنین در استان‌های کرمانشاه و کرمان، میزان تحقق نسخه الکترونیک به ۹۸ درصد رسیده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر