کد خبر: ۴۶۷۸
۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸
نخستین خط تولید سلول خورشیدی امروز به بهره برداری رسید و به این ترتیب کشورمان به جمع کشور‌های تولید کننده این تجهیز پیوست.

سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری برق ایران گفت: نخستین خط تولید سلول خورشیدی امروز به بهره برداری رسید و به این ترتیب کشورمان به جمع کشور‌های تولید کننده این تجهیز پیوست.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، توسعه ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه‌های تجدید پذیر یکی از برنامه‌هایی بود که "علی اکبر محرابیان" وزیر نیرو در ابتدای آغاز بکار دولت سیزدهم تحقق آن را وعده داده بود.

برهمین اساس چندی پیش رییس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری برق ایران در نشستی با خبرنگاران گفت: ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر با کمک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی احداث می‌شود.

اولین خط تولید «سلول خورشیدی» در ایران افتتاح شد

یکی از اولویت‌های مورد نیاز تحقق این میزان انرژی‌های تجدید پذیر داشتن کارخانجات تولید تجهیزات مورد نیاز است.

"جعفر محمدنژاد سیگارودی" امروز پنجشنبه در صفحه اینستاگرام خود با انتشار ویدیویی از افتتاح نخستین خط تولید سلول‌های خورشیدی نوشت: این خط تولید برای نخستین بار در کشورمان به بهره برداری رسید و وزیر نیرو آن را افتتاح کرد.

سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری برق ایران افزود: تکمیل این خط طی یکی دو سال آینده سبب خواهد شد سالانه امکان تولید یک هزار و ۵۰۰ مگاوات پنل خورشیدی فراهم شود.

محمد نژاد سیگارودی تاکید کرد: این اقدام زیر بنایی می‌تواند گام بسیار بسیار مهمی در رفتن به سمت تولید برق سبز بدون آلایندگی باشد.

پیشتر سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق گفت: ایران دارای ظرفیت احداث ۶۰ هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی و ۴۰ هزار مگاوات نیروگاه بادی است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر