کد خبر: ۴۷۱۲
۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶
در هشت ماه اول امسال مبلغ ۱۷ هزار و ۲۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های اقتصادی پرداخت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۹.۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی هشت ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۱۷ هزار و ۲۷۴ هزار میلیارد ریال (۱۷.۲۷۴.۳ هزار میلیارد ریال) است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۶ هزار و ۴۲۶ هزار میلیارد ریال (۶.۴۲۶.۶ هزار میلیارد ریال) معادل ۵۹.۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از بانک مرکزی، سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمامی بخش‌های اقتصادی طی هشت ماهه ابتدای سال جاری مبلغ ۱۱ هزار و ۴۸۱ هزار میلیارد ریال (۱۱.۴۸۱.۴ هزار میلیارد ریال) معادل ۶۶.۵ درصد کل تسهیلات پرداختی است.

افزایش بیش از ۵۹ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی

سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در هشت ماهه ابتدای سال جاری معادل ۴ هزار و ۶۹ هزار میلیارد ریال (۴.۰۶۹.۳ هزار میلیارد ریال) بوده است که حاکی از تخصیص ۳۵.۴ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش تمام بخش‌های اقتصادی (مبلغ ۱۱.۴۸۱.۴ هزار میلیارد ریال) است.

همچنین از ۵ هزار و ۱۵۷ هزار میلیارد ریال (۵.۱۵۷.۴ هزارمیلیارد ریال) تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۸.۹ درصد آن (مبلغ ۴.۰۶۹.۳ هزار میلیارد ریال) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.

افزایش بیش از ۵۹ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر