کد خبر: ۴۷۸۰
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
محمدباقر قالیباف:
صندوق‌های نوآوری و شکوفایی حق انجام هیچ‌گونه عملیات بانکی را ندارند و فقط به قرارداد‌های آن‌ها همان نگاهی که به تعهدات بانکی می‌شود خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: صندوق‌های نوآوری و شکوفایی حق انجام هیچ‌گونه عملیات بانکی را ندارند و فقط به قرارداد‌های آن‌ها همان نگاهی که به تعهدات بانکی می‌شود خواهد شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح جهش تولید دانش‌ بنیان بیان کرد: چند سال گذشته ما شاهد شکل‌گیری موسسات مالی و اعتباری بودیم که علی‌رغم این‌که اجازه فعالیت بانکی نداشتند به انجام امور بانکی پرداخته‌اند و خلق پول کردند و کشور را با مشکلات زیادی مواجه کردند.

صندوق‌های نوآوری و شکوفایی حق انجام عملیات بانکی ندارند

ما در این زمینه قانون داشتیم، اما بانک مرکزی در برابر آن‌ها کوتاهی کرد و جلوی فعالیت بانکی آن‌ها را نگرفت در نهایت ۳۶ هزار میلیارد تومان از بیت‌المال صرف پرداخت خسارات ناشی از این صندوق‌ها شد.

وی در ادامه اظهار کرد: صندوق‌های نوآوری و شکوفایی که در حوزه حکمرانی در فضای فناوری اختیار دارند باید بدانند که حق انجام عملیات بانکداری را ندارند.

هرگونه فعالیت بانکی از سوی صندوق‌های فناوری و شکوفایی خلاف قانون است. آن‌ها فقط در این طرح که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است این امتیاز را دارند که اگر در قرارداد‌های خود شکایتی از آن‌ها صورت گرفت قوه قضاییه با همان نگاهی که به تعهدات بانکی دارد به تعهدات این صندوق‌ها نیز رسیدگی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: صندوق‌های نوآوری و شکوفایی حق انجام هیچ‌گونه عملیات بانکی ندارند و فقط در قرارداد‌های آن‌ها نگاه تعهدات بانکی می‌شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر