کد خبر: ۴۹۴۶
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
طعم انواع غذا‌ها را می‌توان به ۱۰ مزه اصلی مانند شور، ترش، شیرین، تلخ و تند تقسیم کرد. این دستگاه با «دستوراتی» که از قبل برنامه‌ریزی شده، می‌تواند تا طعم ۲۰ نوع غذای مختلف را ایجاد کند.

آیا تا به حال متوجه شده‌اید زمانی که در حال تماشای یک برنامه آشپزی یا برنامه معرفی غذا‌های لذیذ هستید، احساس می‌کنید که چیزی کم است؟

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، ژاپنی‌ها به این احساس پاسخ دادند آنهم با اختراع «TTTV» که در واقع یک صفحه تلویزیون قابل «لیسیدن» است و می‌تواند طیف وسیعی از طعم‌های مختلف را ارائه دهد.

کلمه «TTTV» در واقع مخفف غبارت «تلویزیون را بچش» یا «Taste the TV» است.

اختراع یک ژاپنی برای چشیدن طعم غذاهایی که در تلویزیون می‌بینید

برای کار با این دستگاه، فقط کافیست که کاربر به دستگاه بگوید طعم چه غذایی را می‌خواهد بچشد. لحظاتی بعد، فایلی شفاف با چند قطره مایع روی آن که حاوی طعم مورد نظر ماست، به بیرون دستگاه می‌لغزد.

در این دستگاه که توسط پروفسور هومی میاشیتا از دانشگاه میجی ژاپن طراحی شده، ۱۰ قوطی حاوی طعم‌های مختلف جاسازی شده است که با هم ترکیب می‌شوند و طعم‌های مختلف را بوجود می‌آورند.

اختراع یک ژاپنی برای چشیدن طعم غذاهایی که در تلویزیون می‌بینید

به گفته پروفسور هومی میاشیتا، طعم انواع غذا‌ها را می‌توان به ۱۰ مزه اصلی مانند شور، ترش، شیرین، تلخ و تند تقسیم کرد. این دستگاه با «دستوراتی» که از قبل برنامه‌ریزی شده، می‌تواند تا طعم ۲۰ نوع غذای مختلف را ایجاد کند.

او می‌گوید: «امیدوارم مردم بتوانند در آینده، بدون توجه به اینکه در کجا هستند، طعم غذا‌ها را از رستوران‌هایی که دوست دارند دانلود کرده و با چشیدن آن‌ها لذت ببرند.»

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر