کد خبر: ۴۹۹۸
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
تمامی خانه‌های روستایی و شهری کوچک مقاوم‌سازی می‌شود، رقم پرداختی تسهیلات یارانه دار به اجرای طرح را ۱۰۰ میلیون تومان برشمرد که افزایش آن تا ۲۰۰ میلیون تومان تصویب شده است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه تا ۱۴۱۰، تمامی واحد‌های مسکونی روستایی و شهری کوچک مقاوم‌سازی می‌شود، رقم پرداختی تسهیلات یارانه دار به اجرای طرح را ۱۰۰ میلیون تومان برشمرد که افزایش آن تا ۲۰۰ میلیون تومان تصویب شده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا حمیدی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جزئیات تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، بازپرداخت اقساط این وام و دیگر جزئیات‌آن را اعلام کرد. این مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین در خصوص وضعیت مقاوم‌سازی نیز نکاتی را ارایه کرد.

افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی تا ۲۰۰ میلیون تومان با تسهیلات یارانه‌دار

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه اجرای طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ به منظور اجرای قانون ساماندهی و عرضه مسکن و همچنین برنامه‌های چهارم تا ششم توسعه برای ارایه تسهیلات ارزان‌قیمت در دستور کار قرار گرفت و سازمان برنامه و بودجه مابه‌التفاوت نرخ سود را تضمین کرد، گفت: در زمان اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی روستایی ۷ درصد واحد‌ها مقاوم‌سازی شده بود که هم‌اکنون این میزان به ۵۰ درصد رسیده است.

مقاوم‌سازی ۱۰۰ درصدی واحد‌های مسکونی روستایی و شهری کوچک تا ۱۴۱۰

حمیدی ادامه داد: در برنامه است تا سال ۱۴۰۵ مقاوم‌سازی واحد‌های ساختمانی به ۷۰ درصد برسد و تا پایان ۱۴۱۰، واحد‌های مسکونی به میزان ۱۰۰ درصد مقاوم‌سازی شوند.

مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش مسکن روستایی توضیح داد: تسهیلات به تناوب در سال‌های گذشته با افزایش همراه بود. هم‌اکنون رقم تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومان است که با مجموع دوران مشارکت و دوران اقساطی ۲۰ ساله، مبلغ اقساط ۷۰۰ هزار تومان است.

وی با اعلام این مطلب که افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی تا ۲۰۰ میلیون تومان با تسهیلات یارانه‌دار در دستور کار است، اعلام کرد: پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات تا ۲۰۰ میلیون تومان در شورای پول و اعتبار تصویب شده است.

مقرر شده تا تسهیلات یارانه‌دار مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن و همچنین طرح ویژه نوسازی و بهسازی واحد‌های مسکونی روستایی پرداخت شود. مازاد این تسهیلات تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان با نرخ سود آزاد و ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر