کد خبر: ۵۲۵۶
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
سخنگوی سازمان هواپیمایی:
ابلاغ اخیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درخصوص تعیین کف نرخ بلیت هواپیما لغو شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه قیمت بلیت هواپیما کف ندارد، گفت: ابلاغ اخیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درخصوص تعیین کف نرخ بلیت هواپیما‌ لغو شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از صدا و سیما، میر اکبر رضوی با بیان این که انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی در هفته‌های اخیر با تعیین کف نرخی، حداقل قیمت فروش بلیت در پرواز‌های داخلی را ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد، افزود: با توجه به مغایرت این ابلاغ با آخرین مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر حذف کف نرخی از قیمت بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری موضوع فوق را پیگیری کرد.

کف قیمت بلیت هواپیما حذف شد

وی گفت: بدنبال این پیگیری، انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی، این مصوبه را ملغی کرد.

رضوی افزود: تمام شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند ضمن حذف کف نرخی از قیمت بلیت و اعلام مراتب به تمام کانال‌های فروش و توزیع، بلیت پرواز‌های داخلی را حداکثر تا سقف نرخی تعیین شده در جدول به تفکیک مسیر‌های پروازی که در پایگاه اینترنتی انجمن شرکت‌های هواپیمایی نیز برای اطلاع عموم منتشر شده به فروش برسانند.

وی گفت: هیچ کدام از شرکت‌های هواپیمایی مجاز به تعیین کف نرخی یا فروش با قیمت بالاتر از نرخ اعلام شده نیستند و در صورت مشاهده تخطی از مراتب فوق، با متخلفان بر اساس قوانین و مقررات موضوعه برخورد خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر