کد خبر: ۵۲۷۲
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱
ایران کشوری مستقل، مقتدر و صاحب نفوذ در منطقه است و روسیه هم کشوری مهم و باقدرت و دارای نفوذ است. گفت و گوی دو کشور مهم و دارای قدرت و با نفوذ می‌تواند در امنیت منطقه، ارتقای روابط اقتصادی و تجاری منطقه بسیار تاثیر گذار باشد.

رییس‌ جمهور گفت: تعامل ایران و روسیه در منطقه حتما امنیت‌ساز است و جلوی یکجانبه‌گرایی را خواهد گرفت.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، آیت‌ الله سید ابراهیم رییسی روز چهارشنبه پیش از ترک تهران در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران گفت: این سفر به دعوت آقای پوتین انجام می‌شود و در این سفر در جهت ارتقای دیپلماسی همسایگی و منطقه‌ای تلاش خواهد شد.

وی اضافه کرد: بدون تردید ارتباطمان با همه همسایگان به ویژه کشور روسیه خوب است و با توجه به مناسبات سیاسی و اقتصادی و تجاری دو کشور در حوزه‌های مختلف وجود دارد، این سفر می‌تواند نقطه عطفی برای ارتقای همه مناسباتی باشد که با کشور روسیه داریم.

رییس‌ جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل، مقتدر و صاحب نفوذ در منطقه است و روسیه هم کشوری مهم و باقدرت و دارای نفوذ است. گفت و گوی دو کشور مهم و دارای قدرت و با نفوذ می‌تواند در امنیت منطقه، ارتقای روابط اقتصادی و تجاری منطقه بسیار تاثیر گذار باشد.

ل

آیت‌ الله رئیسی خاطرنشان کرد: ما و روسیه در بسیاری از تشکل‌های اقتصادی و سیاسی موجود در منطقه مانند مجموعه شانگ‌های عضو هستیم و روسیه نقش مهمی در این تشکل‌ها دارد و زمینه عضویت ایران در این اجلاس فراهم شد و این بار که در اجلاس شانگ‌های شرکت کردیم، ایران به عضویت رسمی شانگ‌های درآمد. در این اجلاس همکاری‌های خوبی با همه کشور‌ها به ویژه روسیه خواهیم داشت.

رئیس‌ جمهور اضافه کرد: روسیه در اتحادیه اوراسیا روسیه نقش محوری دارد و همکاری ما در این جهت می‌تواند در ارتقای گام‌های تجاری و اقتصادی موثر باشد.

وی گفت: ما منافع مشترکی با روسیه داریم این تعامل و منافع مشترک در منطقه حتما امنیت‌ساز است و جلوی یکجانبه گرایی را در منطقه خواهد گرفت. ایران و روسیه با ظرفیت‌ها بسیاری که دارند، تعامل و همکاری و روابط متقابل آن‌ها می‌تواند در جهت شرایط منطقه‌ای و بین المللی بسیار تاثیرگذار باشد.

آیت الله رئیسی یادآور شد: در این سفر درباره روابط دو جانبه، مسایل سیاسی، اقتصادی و حوزه انرژی و تجاری و در رابطه با مسایل هوا و فضا گفتگو خواهد شد.

وی با بیان اینکه همکاری‌هایی که تاکنون بین دو کشور بوده است نه برای روس‌ها و نه برای ما رضایت بخش است، گفت: حتما این همکاری‌ها می‌تواند به سطح بالاتری ارتقا پیدا کند و امیدواریم این سفر در تامین منافع مشترک دو کشور در منطقه و سطح جهان تاثیرگذار بوده و گام‌های موثری را همراه داشته باشد.

رئیس جمهور امروز چهارشنبه تهران را به مقصد روسیه ترک کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر