کد خبر: ۵۲۸۶
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
محمد مخبر:
اجازه نخواهیم داد هیچ پروژه‌ای در کشور بدون در نظر گرفتن مسایل محیط زیستی اجرا شود؛ بخش عمده‌ای از آلودگی هوا مربوط به خودرو‌ها و موتورسیکلت هاست که در حال چاره اندیشی برای این‌موضوع هستیم.

معاون اول رییس جمهور عصر امروز (چهارشنبه) همزمان با ۲۹ دیماه روز ملی هوای پاک طی سخنانی در مراسم رونمایی و افتتاح از پروژه‌های فنی و فرهنگی سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر این موضوع که نباید نسبت به مسایل محیط زیستی بی توجهی صورت گیرد، اظهار داشت: هر گونه کم کاری در حوزه مسایل زیست محیطی ظلم به ما و آیندگان است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دولت، محمد مخبر با اشاره به تصمیم گیری‌های دولت سیزدهم برای حفاظت از محیط زیست ادامه داد: اگرچه اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده که البته برخی از آن‌ها زمان بر است، ولی باید به این نکته توجه داشت که حل مسایل زیست محیطی نیازمند یک همّت عمومی است و همه مردم و دستگاه‌های مختلف باید برای حل آن تمام تلاش شان را به کار گیرند.

مخبر افزود: مردم باید در حوزه‌های نظارتی به کمک دستگاه‌های مسئول بیایند چرا که دایره فعالیت و مسایل مربوط به محیط زیست همه جغرافیای کشور را در بر می‌گیرد و بسیار گسترده است.

هیچ پروژه‌ای در کشور بدون در نظر گرفتن مسایل محیط زیستی اجرا نمی‌شود

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر حمایت همه جانبه از محیط بانان گفت: لازم است که مجلس، دولت و قوه قضاییه به هر طریق ممکن از حافظان محیط زیست حمایت کنند لذا بر همین اساس قانون دفاع از محیط بانان باید زودتر به سرانجام برسد و ما هم این موضوع را در دولت دنبال می‌کنیم.

مخبر با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد هیچ پروژه‌ای در کشور بدون در نظر گرفتن مسایل محیط زیستی اجرا شود، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از آلودگی هوا مربوط به خودرو‌ها و موتورسیکلت هاست که در حال چاره اندیشی برای این‌موضوع هستیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت موضوع دولت الکترونیک و نقش آن در موضوع حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، گفت: همه دستگاه‌های مسئول باید با تلاش مجدانه مسیر توسعه و تکمیل دولت الکترونیک را دنبال کنند.

در مراسم امروز «سامانه نظارت بر اجرای قانون هوای پاک»، «اتصال سه ایستگاه پایش کیفی هوای متعلق به منطقه ویژه عسلویه به سامانه پایش کیفی هوای کشور موضوع ماده ۲۰ و ۲۱ آیین نامه اجرایی کاهش و کنترل آلودگی‌ها – ماده ۳ قانون هوای پاک»، «اتصال سیستم‌های پایش لحظه‌ای آلایندگی دودکش و پساب صنایع به سامانه جامع محیط زیست تبصره سه ماده ۱۱ قانون هوای پاک»، «سامانه معاینه فنی موتورخانه‌ها با همکاری سازمان ملی استاندارد ماده ۱۷ قانون هوای پاک» رونمایی شد.

همچنین در این مراسم علاوه بر افتتاح برنامه رادیویی «پیام طبیعت» برای افزایش سواد محیط زیستی و ارتقای فرهنگ عمومی از ۹ عنوان کتاب در حوزه آموزش تخصصی تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و همچنین سامانه جامع مدیریت پسماند‌ها رونمایی شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر