کد خبر: ۶۱۲۰
۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
من ولادیمیر پوتین را به خوبی می‌شناسم و او هرگز در دولت ترامپ کاری را که اکنون انجام می‌دهد، انجام نمی‌داد. غیر ممکن است! "

رئیس جمهور سابق آمریکا از به رسمیت شناختن دو منطقه جدایی طلب در شرق اوکراین توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تمجید و آن را اقدامی "هوشمندانه و از سر نبوغ" توصیف کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، این اظهارات ترامپ در مصاحبه‌ای رادیویی در پاسخ به این سوال که "نظرش درباره به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک توسط پوتین چیست" ایراد شد.

ترامپ گفت که "این کار از نبوغ پوتین است" و افزود: "پوتین استقلال منطقه بزرگی از اوکراین را اعلام می‌کند، این فوق‌العاده است. "

ترامپ: اقدام پوتین

وی، اما گفت که معتقد است این بحران هرگز در دولت جمهوری خواه او رخ نمی‌داد.

ترامپ گفت که تاکتیک‌های پوتین «هوشمندانه» است و ایالات متحده می‌تواند چنین تاکتیک‌هایی را در مرز خود با مکزیک اعمال کند.

ترامپ از نحوه مدیریت بحران اوکراین توسط جو بایدن انتقاد کرد و روابط قوی خود با پوتین را یادآور شد و تاکید کرد که رهبر کرملین هرگز در دولت او چنین رفتاری نمی‌کرد.

وی گفت: اگر بحران به درستی مدیریت می‌شد، دلیلی برای آنچه در حال حاضر در اوکراین اتفاق می‌افتد وجود نداشت. من ولادیمیر پوتین را به خوبی می‌شناسم و او هرگز در دولت ترامپ کاری را که اکنون انجام می‌دهد، انجام نمی‌داد. غیر ممکن است! "

نزدیکی ترامپ و پوتین در دوره دولت قبلی جمهوری خواه مورد انتقاد شدید اپوزیسیون دموکرات قرار گرفته بود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر