کد خبر: ۶۳۹۶
۱۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
حسین امیرعبداللهیان:
ما برای نهایی کردن توافق خوب و فوری آمادگی داریم. شتاب زدگی و عجله طرف غربی نمی‌تواند مانع رعایت خطوط قرمز ایران شود.

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه ما برای نهایی کردن توافق خوب و فوری آمادگی داریم، گفت: حضور وزرای خارجه در وین و اعلام توافق نهایی، منوط به رعایت کامل خطوط قرمز اعلامی جمهوری اسلامی ایران، از جمله موضوع تضمین مؤثر اقتصادی است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط عمومی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی جوزپ بورل با حسین امیرعبداللهیان، آخرین نتایج مذاکرات وین برای لغو تحریم‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شرط حضور وزرای خارجه در وین رعایت کامل خطوط قرمز اعلامی ایران است

جوزپ بورل در این گفت‌وگوی تلفنی اظهار داشت: از نظر ما عمده درخواست‌های جمهوری اسلامی ایران در توافق پیشِ رو مورد توجه قرار گرفته است. ما به‌عنوان هماهنگ کننده مذاکرات ایران و ۱+۴ مایلیم بگوییم که گفتگو‌ها در مسیر پیشرفت و رسیدن به نتیجه نهایی قرار دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از تلاش‌های هماهنگ کننده عالی اتحادیه اروپا در مذاکرات وین، اظهار داشت: ما برای نهایی کردن توافق خوب و فوری آمادگی داریم.

امیرعبداللهیان در عین حال متذکر شد که «شتاب‌ زدگی و عجله طرف غربی نمی‌تواند مانع رعایت خطوط قرمز ایران شود».

وی با استقبال از نهایی کردن هر چه زودتر توافق متذکر شد: لازمه حضور وزرای خارجه در وین و اعلام توافق نهایی، رعایت کامل خطوط قرمز اعلامی ایران و از جمله موضوع تضمین مؤثر اقتصادی است.

امیرعبداللهیان تأکید کرد: دکتر باقری و کارشناسان ارشد کشورمان در مشورت مستمر و فعال با همه هیأت‌ها در وین می‌مانند. هیأت کشورمان با جدیت به تلاش برای رسیدن به توافق نهایی و خوب ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هر زمانی که طرف‌های غربی خطوط قرمز باقی‌مانده و اعلام شده ما را بپذیرند، آماده حضور در وین هستم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر