کد خبر: ۶۵۹۰
۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۱
در نوروز ۱۴۰۱ قیمت بلیت شناور‌های مسافری دریایی افزایش نخواهد یافت.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: در نوروز ۱۴۰۱، قیمت بلیت شناور‌های مسافری دریایی افزایش نخواهد یافت.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس‌ نژاد درخصوص نرخ بلیت شناور‌های مسافری دریایی در نوروز ۱۴۰۱، اظهار داشت: در راستای حمایت از سفر‌های دریایی و نیز ترویج فرهنگ دریایی، نرخ بلیت شناور‌های مسافری دریایی، هیچ گونه افزایش قیمتی در نوروز ۱۴۰۱ نخواهد داشت.

وی ادامه داد: طرح تسهیل سفر‌های دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۱ که از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ خواهد بود و سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای اجرای طرح مذکور به نحو مطلوب اقدام کند.

قیمت بلیت شناور‌های مسافری دریایی در نوروز ۱۴۰۱ افزایش نمی‌یابد

رئیس ستاد سفر‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ در راستای واقعی سازی نرخ بلیت شناور‌های مسافری دریایی و به منظور افزایش ایمنی شناورها، افزایش نرخ بلیت شناور‌های مسافری دریایی مدنظر قرار گرفت، گفت: قرار بر این است که به طور سالانه با نظارت دستگاه‌های ذیربط، نرخ بلیت تعیین شود و بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه این تعیین نرخ مدنظر قرار خواهد گرفت.

عباس نژاد با بیان اینکه تعیین نرخ بلیت توسط تعاونی‌های حمل و نقل مسافری دریایی در استان‌ها صورت می‌گیرد و افزایش قیمت بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه است، گفت: تعیین نرخ، جهت اخذ تاییدیه به ادارات کل بنادر و دریانوردی استان‌ها ارسال می‌شود و پس از تطبیق با مفاد دستورالعمل، به تصویب می‌رسد.

وی افزود: طی ۲ سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، طرح تسهیل سفر‌های دریایی ویژه نوروز انجام نشد و امسال خوشبختانه شرایط متفاوت است.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ظرفیت ناوگان مسافری دریایی فعال تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران حدود ۵۰ فروند است، اظهار داشت: این تعداد شناور دارای ۵۶۰۰ صندلی است و علاوه بر این ۵ فروند هم ناوگان مسافری بین المللی داریم که حدود ۳۰۰۰ صندلی ظرفیت دارند و امیدواریم شرایط سوخت برای آن‌ها فراهم شود تا از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.

گفتنی است، پیش از این طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی، به روسای ناوگان‌های حمل و نقلی کشور ابلاغ شد که تا پایان فروردین سال ۱۴۰۱ تعرفه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش نخواهد یافت.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر