کد خبر: ۶۶۲۰
۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
سعید خطیب زاده در واکنش به اعدام دسته جمعی اخیر در عربستان، این اقدام غیر انسانی را در مغایرت با مبانی اولیه حقوق بشر و حقوق بین الملل و اقدامی مغایر با اصول انسانی دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اعدام و خشونت افسارگسیخته راه حل بحران‌های خود ساخته نیست و دولت عربستان نمی‌تواند از عناوین متداول برای پوشاندن آشفتگی‌های سیاسی و قضایی و سرکوب مردم سوء استفاده کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده در واکنش به اعدام دسته جمعی اخیر در عربستان این اقدام غیر انسانی را در مغایرت با مبانی اولیه حقوق بشر و حقوق بین الملل و اقدامی مغایر با اصول انسانی و رویه‌های حقوقی پذیرفته شده بدون رعایت فرآیند‌های عادلانه قضایی دانست.

سعید خطیب زاده: اعدام دسته جمعی اخیر در عربستان سعودی غیرانسانی است

خطیب زاده تاکید کرد: اعدام و خشونت افسارگسیخته راه حل بحران‌های خود ساخته نیست و دولت عربستان نمی‌تواند از عناوین متداول برای پوشاندن آشفتگی‌های سیاسی و قضایی و سرکوب مردم سوء استفاده کند.

خطیب زاده با یادآوری اعمال استاندارد‌های دوگانه کشور‌های غربی و استفاده ابزاری از مفهوم حقوق انسان، سکوت و بی عملی کشور‌های مدعی حقوق بشر به این گونه اقدامات را محکوم کرد و آن را نشانه‌ای از دورویی این کشور‌ها در بهره برداری سیاسی از مفهوم حقوق بشر برای مطامع سیاسی خود و علیه دولت‌های مستقل دانست.

بیشتر بخوانید: اعدام ۸۱ نفر به اتهام جرائم تروریستی در عربستان

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر