کد خبر: ۶۶۲۷
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۹
مردم مناطق محروم ایران، بسیار نجیب و با اصالت هستند و همواره در عرصه‌های مختلف در کنار نظام و دولت ایستاده و ضرورت دارد تا ما نیز در کنار این مردمان باشیم.

پیرحسین کولیوند در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره)، بر امدادرسانی به نیازمندان و مستضعفین تاکید کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از جمعیت هلال احمر؛ مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) با حضور دکتر پیرحسین کولیوند و سید مرتضی بختیاری، ظهر امروز در محل ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد.

در این مراسم سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به فرا رسیدن هفته نیکوکاری، گفت: امضای تفاهم همکاری با جمعیت هلال احمر می‌تواند کمک کند تا بسیاری از مشکلات به آسانی برطرف شود و مشخصا منشا خیر و برکت خواهد بود.

وی افزود: در همین راستا حمایت از ۷۰۰ هزار دانش آموز و هزاران دانشجو و نخبه در دستور کار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته است. این امر با قدرت نیز ادامه پیدا می‌کند و مشخصا همکاری با جمعیت هلال احمر می‌تواند مثمرثمر باشد و در ادامه نیز حمایت از زنان سرپرست خانوار و کم برخوردار نیز توسعه پیدا می‌کند تا امر محرومیت زدایی با سرعت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

امدادرسانی به نیازمندان و مستضعفین در اولویت است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: کشور ما سالانه متاثر از حوادث مختلف است که ساماندهی و کمک به متاثرین از حوادث و سوانح امر مهمی است که باید به آن توجه شود و در همین زمینه جمعیت هلال احمر و کمیته امداد می‌توانند همکاری خوبی داشته باشند و به آسیب دیدگان از سوانح و حوادث یاری رسانی کنند.

بختیاری ادامه داد: در این مسیر کمیته امداد و جمعیت هلال احمر می‌توانند از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کرده و به مشکلات با سرعت بیشتری رسیدگی کنند. امری که در ماه‌های اخیر در جمعیت هلال احمر به خوبی مورد توجه قرار گرفته و ضرورت دارد از تلاش‌های رئیس جمعیت هلال احمر در این خصوص قدردانی کنم.

در ادامه این برنامه پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای محرومیت زدایی در کشور گفت: دو مجموعه‌ای که می‌توانند با هم افزایی کمک بسزایی به رفع مشکلات قشر محروم کنند، هلال احمر و کمیته امداد هستند. در این زمینه دفتر نمایندگی، ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تاکیدات زیادی داشته و حمایت‌های خوبی را انجام داده اند.

وی افزود: نتیجه یکی از همکاری‌ها در هفته‌های اخیر طرح یاس بوده که ذیل این طرح موفق به پوشش ۱۲ هزار نفر شده ایم و توانمندسازی و آموزش با همکاری کمیته امداد به خوبی صورت گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: یکی دیگر از زمینه‌های همکاری هلال احمر و کمیته امداد بر اساس تفاهم نامه همکاری در زمینه ساماندهی ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور است که تاکنون اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده است و می‌تواند یک گام بزرگ در مسیر محرومیت زدایی در کشور باشد. امروز اولویت اصلی هلال احمر امدادرسانی به همین محرومین و مستضعفین است.

کولیوند ادامه داد: توسعه آموزش همگانی یکی از بستر‌های دیگری است که طبق تفاهم نامه با کمیته امداد باید توسعه یابد، زیرا می‌تواند بسترساز رفع نیاز‌ها به صورت پایدار در بسیاری از زمینه‌ها باشد.

وی افزود: مردم مناطق محروم ایران، بسیار نجیب و با اصالت هستند و همواره در عرصه‌های مختلف در کنار نظام و دولت ایستاده و ضرورت دارد تا ما نیز در کنار این مردمان باشیم و نیاز‌های آن‌ها را در تمامی عرصه‌ها برطرف کنیم. امضای تفاهم با کمیته امداد امام خمینی (ره) این مسیر را هموار می‌کند تا خدمات بهتری به مردمان نیازمند ارائه شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ضرورت هم افزایی در کشور گفت: کمیته امداد در سال‌های اخیر خدمات بسیار خوبی به مردم ارائه کرده است و عملکرد بسیار موفقی داشته و امید است به واسطه امضای این تفاهم نامه هر روز بتوانیم نسبت به گذشته خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم.

در پایان این مراسم روسای جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهم نامه همکاری به امضا رساندند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر