کد خبر: ۷۶۴۲
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸
سخنگوی فراکسیون کارگری مجلس:
اگر این مصوبه منتفی شود کشور با مشکل مواجه می‌شود البته هر چند این افزایش دستمزد تصمیم عجولانه‌ای بود و باید دقت می‌کردند، اما به هیچ وجه نباید از آن عقب نشینی کرد.

سخنگوی فراکسیون کارگری مجلس عقب نشینی شورای عالی کار از مصوبه افزایش ۵۷ درصدی دستمزد کارگران را منطقی ندانست و بر ضرورت حمایت دولت از بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در مورد برخی اظهارات مبنی بر عقب نشینی شورای عالی کار از مصوبه افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران، گفت: اگر این مصوبه منتفی شود کشور با مشکل مواجه می‌شود البته هر چند این افزایش دستمزد تصمیم عجولانه‌ای بود و باید دقت می‌کردند، اما به هیچ وجه نباید از آن عقب نشینی کرد.

افزایش دستمزد کارگران تصمیم عجولانه‌ای بود/ به هیچ وجه نباید از آن عقب نشینی کرد

وی با اشاره به تعدیل نیرو‌های کارگری توسط برخی کارفرماها، ادامه داد: بسیاری از مراکز تولیدی کوچک با این افزایش حقوق دچار بحران شده و برخی کارگران خود را اخراج کردند بنابراین دولت باید در این رابطه فکر و تصمیم درستی بگیرد البته کاهش حقوق کارگران کار عاقلانه، منطقی و درستی نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم افزود: اجرای افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران در دستگاه‌های دولتی مشکلی ایجاد نمی‌کند و می‌توانند اجرا کنند، اما دغدغه ما این است که برخی کارگاه‌های کوچک از پس هزینه‌ها برنیایند و نسبت به تعدیل و اخراج کارگران اقدام کنند.

کوچکی نژاد یادآور شد: دولت باید با حمایت از بخش خصوصی اجازه ندهد که حتی یک کارگر اخراج و تعدیل شود و از طرق مختلف این افزایش نرخ را جبران کند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر