کد خبر: ۷۸۸۶
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸
گزارش پزشکی قانونی بیان صریح ندارد و یک گمانه زنی است. با گمانه زنی نمی‌توان قطعی صحبت کرد. ما از این جهت بررسی می‌کنیم و اگر ساختگی باشد برخورد و مواجهه سخت و جدی با عامل این کار خواهیم داشت.

شهردار تهران گفت: در صورتی که جراحات شهردار ناحیه سه منطقه ۱۹ ساختگی باشد برخورد جدی و سختی با عاملان کار خواهیم داشت و اگر ساختگی نباشد از حقوق شهر، شهروندان و پرسنل صیانت خواهیم کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از شهر، علیرضا زاکانی با بیان اینکه امروز تفاهم نامه همکاری ویژه‌ای بین شورای عالی استان‌ها و مجمع کلانشهر‌های ایران اسلامی منعقد شد، اظهار کرد: در آن تفاهمنامه می‌توانیم از ظرفیت‌های مختلف در کلانشهر‌های کشور استفاده کنیم و از طریق شورای عالی استان‌ها که واجد ظرفیت‌های بسیار ویژه‌ای برای موضوع طرح و ایجاد زمینه قانونی شدن کار در مجلس شورای اسلامی است و از طریق دولت به صورت مستقیم انجام دهیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بر اساس این تفاهم نامه بتوانیم با این وجه از مدیریت مشارکتی و کار و تلاشی که توسط ما و این نهاد مقدس صورت می‌گیرد برای آینده تحقق قانون اساسی در اصول ۱۰۰ تا ۱۰۵ که بخش‌های زیادی از آن مغفول مانده بود، اقدام کنیم و این بند‌ها احیا شود و خدمات خوبی را به شهروندان و مردم کشور ارائه دهیم.

علیرضا زاکانی: اقدام شهردار ناحیه سه منطقه ۱۹ ساختگی باشد برخورد سختی می‌کنیم

زاکانی با بیان اینکه قانونی اساسی ظرفیت‌های کم نظیری را برای شورا‌ها در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد:، چون شورا‌ها با یک تأخیر ۲۰ ساله تشکیل شدند علی القاعده بخشی از این ظرفیت‌ها به سایر اجزاء و عناصر فعال در عرصه حکمرانی کشور منتقل شده است.

وی همچنین تصریح کرد: آنچه که ما انجام می‌دهیم و دنبال می‌کنیم احیای قانون اساسی و رفعت بخشی به جایگاه شورا‌ها و قبول مسئولیت والای آن‌ها در بخش‌های محلی، شهری، استانی و کشوری است.

شهردار تهران با بیان اینکه به دنبال این هستیم مدیریت شهری و مدیریت منشعب از این شورا‌ها بتوانند با قابلیت بالایی در خدمت مردم باشند، یادآور شد: این افق عالی است که باید به سمت آن برویم تا هم بتوانیم چارچوب‌های مسئولیتی را مشخص کرده و هم بر اساس آن عمل کنیم.

وی در خصوص شهردار ناحیه سه منطقه ۱۹ با بیان اینکه ما وقتی متوجه شدیم این حادثه اتفاق افتاده به عنوان یک وظیفه به عیادت ایشان رفتیم و با همه ظرفیت‌ها در جهت استیفای حقوق شهر، شهروندان و پرسنل‌مان گام برمی‌داریم، اظهار کرد: بعد از این گزارشاتی مبنی بر این آمد که ممکن است اتفاقاتی که افتاده جنبه ساختگی داشته باشد.

زاکانی افزود: هم به بازرسی، هم به حراست و معاونت مناطق دستور اکید دادم که بررسی جدی انجام دهند. این موضوع چیزی نیست که بخواهیم نسبت به آن اغماض کنیم. پس از بررسی و مشخص شدن آن، اقدامات افزایشی و تشدید شده‌ای خواهیم داشت.

وی با تأکید بر اینکه تخلف در آن ساختمانی که مراجعه کردند محرز است، گفت: ساختمان چهار طبقه است و چهار طبقه اضافی می‌سازند و اقدام ناحیه اقدام درستی برای جلوگیری از ضایعه‌ای که آسیب جانی، مالی و حیثیتی برای شهروندان دارد، بوده است.

شهردار تهران در ادامه یادآور شد: گزارش پزشکی قانونی بیان صریح ندارد و یک گمانه زنی است. با گمانه زنی نمی‌توان قطعی صحبت کرد. ما از این جهت بررسی می‌کنیم و اگر ساختگی باشد برخورد و مواجهه سخت و جدی با عامل این کار خواهیم داشت و اگر ساختگی نباشد حتما از حق و حقوق پرسنل صیانت خواهیم کرد و در هر صورت مانع تخلف خواهیم بود.

وی با اشاره به اشکال مصوبه پرداخت عوارض و ایجاد اخلال این مصوبه در پرداخت، یادآور شد: ۱۶ نفر این دو فوریت را امضا کرده بودند و بر اساس آن دنبال شد که طبق رویه گذشته کار انجام شود. دیروز صحبت کردیم و روز یکشنبه هفته آینده این موضوع تصویب می‌شود. هرچه شورا تصویب کند ملاک عمل خواهد بود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر