کد خبر: ۷۹۲۱
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
برای توسعه فاز دوم میدان آزادگان شمالی و طرح در حال اجرای آزادگان جنوبی قراردادی به ارزش ۷.۵ میلیاد دلار با مجموعه‌ای از شرکت‌های اکتشاف و تولید در قالب کنسرسیوم امضا می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: برای توسعه حداکثری میدان‌های مشترک و استفاده حداکثری از توانمندی شرکت‌های ایرانی فاز دوم میدان آزادگان شمالی و طرح در حال اجرای آزادگان جنوبی طی قراردادی به ارزش ۷.۵ میلیاد دلار به مجموعه‌ای از شرکت‌های اکتشاف و تولید در قالب کنسرسیوم سپرده می‌شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از شانا، محسن خجسته‌ مهر امروز (شنبه، ۲۴ اردیبهشت‌ماه) در دومین روز از بیست‌وششمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نمایشگاه نخستین نمایشگاه نفت در دولت سیزدهم است که به معنای واقعی جلوتر از یک نمایشگاه است و بخش قابل‌توجهی از آن مبین عملکرد است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت: قرارداد ۷.۵ میلیارد دلادی با کنسرسیومی از شرکت‌های داخلی امضا می‌شود

وی مهمترین ویژگی نمایشگاه نفت امسال را توجه به ظرفیت داخلی و باورمندی به توان متخصصان کشور دانست که بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌ بنیان در این دوره از نمایشگاه شرکت کردند، افزود: رویکرد شرکت ملی نفت ایران استفاده حداکثری از شرکت‌های دانش‌بنیان است و سه الگو برای استفاده از توانمندی آن‌ها طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: استفاده از توانمندی یک دانش‌ بنیان در یک قرارداد، شکل‌دهی به زنجیره‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان و تشکیل پیمانکاران عمومی فعال، سه الگوی شرکت ملی برای استفاده حداکثری از ظرفیت دانش‌بنیان‌هاست.

خجسته‌ مهر گفت: برای توسعه حداکثری میدان‌های مشترک و استفاده حداکثری از توانمندی شرکت‌های ایرانی فاز دوم میدان آزادگان شمالی و طرح در حال اجرای آزادگان جنوبی طی قراردادی به ارزش ۷.۵ میلیاد دلار به مجموعه‌ای از شرکت‌های اکتشاف و تولید در قالب کنسرسیوم سپرده می‌شود.

وی تصریح کرد: این قرارداد که طی چندماه آینده امضا می‌شود می‌تواند تحولی در اقتصاد ایران داشته باشد و تصمیمی است که در مجموعه وزارت نفت گرفته شده است.

فردا؛ امضای ۳ میلیارد دلار قرارداد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: این شرکت در صدد ایجاد بازار نفت خام و میعانات گازی از طریق گواهی سپرده کالایی نفت است که شکلی نوین از سرمایه‌گذاری است.

خجسته‌ مهر با اعلام این خبر که شرکت ملی نفت فردا و در سومین روز از نمایشگاه نفت هشت قرارداد با تعدادی از هلدینگ‌های پتروشیمی از جمله هلدینگ پتروفرهنگ، اویک و ... به ارزش حدود ۳ میلیارد دلار امضا می‌کند، اظهار کرد: سهم شرکت ملی نفت از ۱۶.۵ میلیارد قرارداد و تفاهم‌نامه‌ای که تاکنون امضا شده ۹.۶ میلیارد دلار است که ۴.۵ میلیارد آن قرارداد و بقیه آن تفاهم‌نامه است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شرکت ملی نفت ایران، کار حفاری در میدان آرش باید انجام شود، اکنون هم انتقال یک دکل به محل میدان برای آغاز حفاری آغاز شده است.

معاون وزیرنفت با اشاره به اینکه قیمت و فروش نفت یک موضوع رقابتی است، تأکید کرد: هم‌اکنون تمام هم و غم خود را بازپس‌گیری سهم ایران از بازار نفت قرار دادیم و آماده افزایش صادرات نفت به میزان ۲ برابر مقدار کنونی هستیم.

خجسته مهر تصریح کرد: با جواد اوجی، وزیر نفت نه تنها در موضوع فروش نفت بلکه در هیچ زمینه دیگری اختلاف نداریم.

این خبر در حال تکمیل است ...

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر