کد خبر: ۷۹۶۴
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹
امکان درخواست غیرحضوری پرداخت کمک هزینه اروتز و پروتز فراهم شده است و بیمه شدگان دیگر برای ثبت درخواست و دریافت این کمک هزینه می‌توانند با ورود به سامانه es.tamin.ir درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.

بر اساس اعلام دفتر آمار و اطلاعات و محاسبات سازمان تأمین‌ اجتماعی، طی سال گذشته بیش از ۷۷۸ هزار سند پرداخت کمک هزینه اروتز و پروتز (وسایل کمک پزشکی) از سوی شعب سازمان تأمین‌ اجتماعی صادر شده که صدور ۴۸ درصد این اسناد به‌ صورت غیرحضوری انجام شده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از سازمان تأمین‌ اجتماعی، امکان درخواست غیرحضوری پرداخت کمک هزینه اروتز و پروتز مدتی است که از سوی این سازمان فراهم شده است و بیمه‌ شدگان دیگر برای ثبت درخواست و دریافت این کمک‌هزینه، نیاز ندارند به‌ صورت حضوری به شعب تأمین‌ اجتماعی مراجعه کنند بلکه می‌توانند با ورود به سامانه es.tamin.ir درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.

درخواست الکترونیکی برای سرویس‌های ارائه شده در این سامانه از جمله کمک‌هزینه اروتز و پروتز با استقبال بیمه‌شدگان روبرو شده است به‌طوری که نسبت اسناد غیرحضوری این کمک‌هزینه در سال گذشته روند افزایشی داشته است و در آبان ماه ۱۴۰۰، به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

دریافت کمک‌ هزینه اروتز و پروتز به‌ صورت غیرحضوری امکانپذیر است

به موجب بند (۱۰) ماده ۲ قانون تأمین‌ اجتماعی، تأمین و ارائه وسایل کمک پزشکی (اروتز وپروتز) که برای اعاده سلامت، جبران نقص عضو جسمانی یا تقویت یکی از حواس کاربرد دارند، یکی از حمایت‌های موضوع قانون تأمین‌اجتماعی است.

پروتز، به آن دسته از وسایل کمک پزشکی گفته می‌شود که کاربرد آن‌ها برای تقویت یکی از حواس پنجگانه یعنی بینایی شنوایی، لامسه، بویایی و چشایی است و اروتز آن دسته از وسایل کمک پزشکی را شامل می‌شود که برای اعاده سلامت و یا جبران نقص عضو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فهرست ۱۶۵ قلم انواع اروتز و پروتز مشمول، در سایت سازمان به نشانی www.tamin.ir قابل مشاهده است.

بیمه‌ شدگان اجباری، اختیاری، توافقی، رانندگان، کارگران ساختمانی، مقرری‌بگیران بیمه بیکاری، مستمری‌ بگیران بازنشسته و ازکارافتاده کلی، بازماندگان و افراد تحت تکفل آنان مشمول کمک هزینه اروتز و پروتز سازمان تأمین‌ اجتماعی هستند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر