کد خبر: ۸۰۰۰
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۳
‍ معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:
در سال گذشته برنامه مصوب تامین و توزیع انواع سموم شیمیایی اعم از آفت کش ها، قارچ کش ها، کنه کش ها، علف کش‌ها و سایر سموم ۲۱۷۳ تن بوده که تا پایان سال بالغ بر آن و به میزان ۲۶۴۵ تن توزیع شده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران درباره تامین و توزیع سموم شیمیایی توسط این سازمان در کشور گفت: در راستای تحقق برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در تامین به موقع سموم مورد نیاز کشاورزان در سال گذشته برنامه مصوب تامین و توزیع انواع سموم شیمیایی اعم از آفت کش ها، قارچ کش ها، کنه کش ها، علف کش‌ها و سایر سموم ۲۱۷۳ تن بوده که تا پایان سال بالغ بر آن و به میزان ۲۶۴۵ تن توزیع شده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پات، اسماعیل قادری فر گفت: برنامه مصوب تامین و توزیع سموم در سال ۱۴۰۱ به میزان ۲۳۴۴ تن است.

توزیع ۲۶۴۵ تن انواع سموم توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی

وی با اشاره به اینکه به کاهش استفاده از سموم پرمصرف توسط کشاورزان، تصریح کرد: این مهم به تدریج با آزادسازی و افزایش قیمت سموم و اجرای برنامه ششم توسعه و مبارزه تلفیقی آفات و ترویج روش‌های کنترل بیولوژیک آفات و بیماری‌ها و توسعه کلینیک‌های گیاه پزشکی برای استفاده از سایر روش‌های جایگزین مصرف سموم بتدریج از سوی کشاورزان انجام شده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر