کد خبر: ۸۰۳۴
۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴
اقتصادی را جراحی می‌کنیم که رو به موت است و واقعا با این جراحی، ما تنها اقتصاد را بلکه مردم را جراحی می‌کنیم! مشکلات اقتصادی را در نقاط مختلف کشور شاهدیم و مردم با مشکلات بیماری و مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند.

نماینده مردم رامیان در مجلس با بیان اینکه صف‌های نانوایی در سطح کشور، قابل پذیرش نیست، گفت: مزایایی که برخی از مسئولان از آن استفاده می‌کنند مانند خانه‌های سازمانی، خودرو‌های اداری، نیرو‌هایی که در اختیارشان است، سفر‌های خارجی که اعزام می‌شوند، باید برای مردم مشخص شود. نتیجه این سفر‌های خارجی چیست؟

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، غلامعلی کوهساری در نشست علنی امروز (یکشنبه، اول خردادماه) مجلس شورای اسلامی خطاب به هیات رئیسه نسبت به عدم انضباط در موضوع شفافیت قوای سه‌گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهاد‌ها گفت: اخطاری را با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی می‌دهم. در این اصل آمده که هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و در همه مسائل داخلی و خارجی می‌تواند اظهارنظر کند.

نماینده مجلس: اقتصادی را جراحی می‌کنیم که رو به موت است/ ما تنها مردم را جراحی می‌کنیم

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس یازدهم افزود: موضوعی که امروز در سطح جامعه مشاهده می‌کنیم، وضعیت اقتصادی و مشکلات مردم است که باید به این موضوع توجه جدی شود.

وی ادامه داد: اقتصادی را جراحی می‌کنیم که رو به موت است و واقعا با این جراحی، ما تنها اقتصاد را بلکه مردم را جراحی می‌کنیم! مشکلات اقتصادی را در نقاط مختلف کشور شاهدیم و مردم با مشکلات بیماری و مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند.

کوهساری با اشاره به صف‌های طولانی نانوایی در سطح کشور مطرح کرد: صف‌های نانوایی در سطح کشور به ویژه استان گلستان که یکی تولیدکنندگان اصلی گندم کشور است، قابل پذیرش نیست. نباید شاهد باشیم که مردم ما برای گرفتن یک یا دو قرص نان، زمان زیادی در صف‌های نانوایی معطل بمانند.

وی با اشاره به موضوع شفافیت قوای سه‌گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهاد‌ها گفت: همانطور که آقای جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها مطرح کردند در موضوع مذکور که اکثر قریب به اتفاق با آن موافقیم، صرفا با آرای شورای‌های مختلف مقایسه نکنیم. مزایایی که برخی از مسئولان از آن استفاده می‌کنند مانند خانه‌های سازمانی، خودرو‌های اداری، نیرو‌هایی که در اختیارشان است، سفر‌های خارجی که اعزام می‌شوند، باید برای مردم مشخص شود. نتیجه این سفر‌های خارجی چیست؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: در همین دو سال گذشته در همین مجلس شورای اسلامی بنده یا سایر نمایندگان هیچ سفر خارجی نرفتیم و تقاضای آن را هم نداریم، اما افرادی هستند که چندین بار به سفر‌های خارجی رفته اند. در گذشته هم یکی از وزارتخانه‌ها عده زیادی را به روسیه فرستاد و اخیراً هم شنیده ام که می‌خواهند به سوئیس بروند! نتیجه این سفر‌های از سوی وزارتخانه‌های مختلف باید گزارش و مشخص شود که مزایای دریافتی این افراد چقدر است؟ برخی از این افراد از یکجا حقوق و مزایا دریافت نمی‌کنند، نماینده یا وزیر یا مسئولی که عضو هیات مدیره چندین دستگاه است و یا عضو شورا‌های مختلف است، باید مزایای آن مشخص شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده گفت: نکاتی که شما تذکر دادید در بحث شفافیت همه در قانونی که الان در مرحله رسیدگی است، دقیقا عنوان شده است و در قانون به صورت صریح و روشن آمده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر