کد خبر: ۸۰۴۳
۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴
تولید شرکت داروسازی سها هلال شامل آنتی بیوتیک، دارو‌های قلبی عروقی و دیابت است که آنتی بیوتیک‌ها جایگاه ویژه‌ای در کشور دارند. ظرفیت این شرکت سالانه ۲۰۰ میلیون قرص، ۸۰ میلیون کپسول و ۱۰ میلیون شربت و سوسپانسیون است.

پیش از ظهر امروز با حضور رئیس جمعیت هلال‌ احمر از داروی ضد درد و ضد التهاب «روکسی ویل» در شرکت داروسازی سها رونمایی شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از جمعیت هلال‌ احمر؛ پیرحسین کولیوند در این مراسم که در شرکت داروسازی هلال و با حضور رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و دیگر مسئولان و مدیران این سازمان و شرکت‌های زیرمجموعه برگزار شد، تاکید کرد: با بهره‌مندی از توان و همکاری شرکت‌های دانش بنیان باید فرایند‌ها و برنامه‌های شغلی، تولید، کیفیت کار و نگاه مدیریتی در جمعیت هلال‌احمر ارتقا پیدا کند. فرایند‌ها تسهیل پیدا کرده و مشکلات رفع شود تا فعالیت هلال‌احمر در حوزه دارو و تدارکات پزشکی، دستخوش تحولات بزرگ همسو با اهداف نظام و این جمعیت شود.

وی افزود: در حال پیگیری موضوع داروخانه آنلاین با هدف تسهیل در روند دریافت دارو برای خانواده جانبازان و شهدا و عدم نیاز به مراجعه حضوری ایشان به داروخانه‌های هلال‌احمر از طریق سازمان غذا و دارو هستیم.

داروی «روکسی ویل» هلال احمر رونمایی شد

رئیس جمعیت هلال‌ احمر در حاشیه مراسم رونمایی از داروی جدید شرکت داروسازی سها، از بخش‌های مختلف شرکت ازجمله خطوط تولید، آزمایشگاه، بخش تحقیق و توسعه و بازرگانی این شرکت بازدید کرد.

ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ میلیون قرص در هلال‌ احمر

عطار مدیرعامل شرکت داروسازی سها هلال نیز در نشست با رئیس جمعیت، گزارشی از فعالیت‌های شرکت ارائه کرد و گفت: با توجه به دریافت گواهینامه GMP توسط شرکت داروسازی سها، ظرفیت راه اندازی خط تولید جدید و ساخت دارو‌های جدید و استراتژیک در شرکت داروسازی سها وجود دارد که می‌تواند نقش بسزایی در خودکفایی داروسازی کشور ایجاد کند.

وی افزود: داروسازی سها هلال دارای دو سایت تولید "چهارباغ" و "شهید فقیهی" در وردآورد است که با برخورداری از پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزات فنی و پتانسیل تولید دارو‌های استراتژیک و گواهینامه GMP، نه تنها قادر به توسعه فعالیت‌های تولیدی خود در زمینه جامدات، مایعات، قرص و کپسول طبق استاندارد‌های بین المللی است بلکه می‌تواند در زمینه انعقاد قرارداد‌های دارویی فعالیت کند.

عطار گفت: تولید شرکت داروسازی سها هلال شامل آنتی بیوتیک، دارو‌های قلبی عروقی و دیابت است که آنتی بیوتیک‌ها جایگاه ویژه‌ای در کشور دارند. ظرفیت این شرکت سالانه ۲۰۰ میلیون قرص، ۸۰ میلیون کپسول و ۱۰ میلیون شربت و سوسپانسیون است.

وی دارو‌ها و محصولات برند شده شرکت سها هلال را شامل آسیفن، مالوژل اس، فیناگرو، فینا پروست، ایبوپروویل و متادون عنوان کرد و گفت: وجود سیستم‌های مدیریت کیفیت IMS، پروانه تولید مکمل‌های طبیعی و فرآورده‌های سنتی، فرآیند استاندارد سازی کیفیت محصولات و بهره مندی از پرسنل تحصیل کرده، متعهد و مجرب از نقاط مثبت و عوامل عملکرد موفق شرکت داروسازی سها هلال است.

عطار با اشاره به تولید داروی جدید این شرکت، توضیح داد که "روکسی ویل"، محصول جدید ضد درد و ضد التهاب بسیار قوی است که برای اولین بار در ایران توسط شرکت داروسازی سها تولید و روانه بازار می‌شود. اثر ضد درد این دارو، ۱۰ برابر بیشتر از مسکن‌های مشابه و هم خانواده است که برای درد‌های مزمن احشایی در بیماران بستری و با ۲ مکانیسم ضددرد متفاوت با رژیم درمانی ۷ روزه و بدون خطر وابستگی قابلیت تجویز دارد.

مدیرعامل شرکت داروسازی سها هلال افزود: از سایر کاربرد‌های بالینی و مزایای این دارو، نشانه گیری مسیر‌های متفاوت درد و مکانیسم اثر چند گانه جهت بهبود است. اثر ضد درد بهتر در درد‌های بعد از عمل جراحی به عنوان درد‌های همراه با التهاب را نیز می‌توان بواسطه مصرف این دارو پوشش داد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر