کد خبر: ۸۰۸۱
۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
رئیس سازمان حراست کل کشور:
در سه ماه اخیر همه گلوگاه‌های فساد را در مجموعه‌های وزارتخانه‌ها شناسایی کرده ایم.

رئیس سازمان حراست کل کشور گفت: در یکی از مجموعه‌های بزرگ وزارت کار ۲۲ پرونده کلان فساد شناسایی شده است که اقدامات قضایی آن‌ها انجام می‌شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، «سید حسین حجتی» امروز (شنبه) در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید مرکز حراست و مشاور ستاد دانش بنیان و فناوری‌های وزیر کار اظهار داشت: در ۹ ماه فعالیت دولت سیزدهم در زیرمجموعه‌های وزارت کار شناسایی فساد انجام شده است.

وی افزود: در سه ماه اخیر همه گلوگاه‌های فساد را در مجموعه‌های وزارتخانه‌ها شناسایی کرده ایم.

همه گلوگاه‌های فساد در وزارتخانه‌ها شناسایی شد

معاون وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه نباید فساد شکل گیرد، گفت: قرار نیست که امور را رها کنیم تا فساد شکل بگیرد و بعد بخواهیم برخورد کنیم، بلکه باید با شناسایی گلوگاه‌ها جلوی فساد گرفته شود.

وی ادامه‌داد: مبارزه بی امان با فساد یکی از اساسی‌ترین رویکرد‌ها در حراست کل است که به دنبال آن هستیم.

حجتی با بیان اینکه حراست وزارت کار در ۹ ماه گذشته از برترین حراست‌های کشور بوده است، گفت: در زمان حضور «علی اکبر رضایی» زحمات زیادی کشیده شده و ریل گذاری‌های خوبی انجام شده و جزو بهترین‌ها از نظر کمی و کیفی در پیگیری و شناسایی فساد بوده است.

وی خاطرنشان‌ کرد: مجموعه وزارت کار یکی از مجموعه‌های مورد تاکید است به اندازه سه وزارتخانه در شرایط کشور و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی دارای ارزش است، ضمن اینکه ظرفیت‌های بی بدیل در این حوزه وجود دارد که مغفول مانده است.

رئیس سازمان حراست کل کشور با اشاره به تاکید آیت الله رئیسی و انتخاب وزیر کار، ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در سال ۱۴۰۱ گام بلند و اساسی در این حوزه برداریم.

وی گفت: تکریم و معارفه‌ها دلیل بر ناکارآمدی افراد نیست، بلکه در این نظام همه خوشحال هستیم که در چنین فضایی مسوولیت داریم، از این رو باید کار‌های ریل گذاری شده انجام شود و کار‌های جدید نیز با ایده‌های جدی صورت گیرد.

حجتی با تاکید بر اینکه در حوزه حراست‌کل سه رویکرد کلان را در برنامه‌ها مبتنی بر سیاست‌های رهبر معظم انقلاب و دولت سیزدهم پیگیری می‌کنیم، گفت: صیانت از دارایی‌های ارزشمند نظام، صیانت از دارایی‌های مادی و معنوی و سلامت اداری از جمله برنامه هاست.

وی افزود: نگاه ما پیشگیری است و نگاه مچ گیری و سخت افزاری نیست، همه افراد در دولت، سرمایه‌های کلان نیروی انسانی هستند و از این رو توجه ویژه به سرمایه‌های انسانی در وزارت کار باید انجام شود.

معاون وزیر اطلاعات بیان‌ داشت: صیانت از دارایی‌های مادی و معنوی مردم در وزارت کار شامل صندوق ها، شرکت‌ها و هلدینگ هاست، در همین راستا بحث حق الناس نباید در وزارت کار حقی ضایع شود و در بحث حق نظام، نباید حقی از نظام ضایع شود که این امر در ابعاد مختلف فساد است.

وی با اشاره به اینکه شدیدترین برخورد‌ها را با مفسدان خواهیم داشت، ادامه‌ داد: سلامت اداری است از دیگر رویکردهاست که آن را دنبال می‌کنیم، در نگاه جدید حراست‌کل نگاه یاری گرانه را می‌طلبیم و اشراف به همه موضوعات از جمله دانش بنیان، مزیت‌های نسبی در هلدینگ ها، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری داریم.

حجتی افزود: گام بزرگی در این دولت در وزارتخانه کار برداشته شده است، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در شستا انجام می‌شود که کار بسیار بزرگی است.

وی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در حوزه تامین اجتماعی و شستا گفت: هر دولتی که می‌آمد، تیغی به سرمایه‌های شستا می‌زد، برای نخستین بار در دولت سیزدهم بعد از ۴۳ سال از انقلاب از حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی، ۹۰ هزار میلیاد تومان از بدهی‌های مجموعه تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و این روند در سال‌های آینده ادامه خواهد داشت.

ارز ۴۲۰۰ تومانی فساد زا بود

رئیس سازمان حراست کل کشور ابراز امیدواری کرد: با جهت گیری و هدف گذاری‌ها در دولت سیزدهم و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی که اساسا فساد زا بود، با تدابیر و حمایت‌های مجموعه‌های مختلف شاهد شکوفایی باشیم.

وی، حرکت دولت سیزدهم را در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و گفت: عدالت محوری، فساد ستیزی، مردمی بودن و انقلابی بودن باید سرفصل همه اقدام‌ها قرار گیرد.

حجتی افزود: اگر حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اجرایی می‌شد، کشور در شرایط حاضر نبود، به این سیاست‌ها بهایی داده نشد امیدواریم شاهد باشیم که در سال ۱۴۰۱ نگاه بلندی که رهبری دارند اجرایی شود.

وی با بیان اینکه منافع مردم در صندوق‌ها باید با دقت بیشتری حراست شود، گفت: بحث توجه به ارزش آفرینی و مزیت‌های نسبی در شرکت داری باید مورد توجه قرار گیرد و حمایت از تعارض منافع در تمامی مجموعه‌ها با مقابله در هر نوع فساد ایجاد شود.

معاون وزیر اطلاعات بیان داشت: در مجموعه حراست کل باید همه حلقه‌ها را به یکدیگر متصل کنیم، در حراست کل در دوره جدید در حوزه‌های اقتصادی و دانش بنیان گام‌های اساسی را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دانش بنیان باید تلاش شود، افزود: امسال سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» است و در همین راستا در حراست کل، دبیر خانه دانش بنیان را ایجاد کرده ایم و رصد و اشراف در همه حوزه ها، نیازسنجی و رساندن این نیاز‌ها به یکدیگر است.

حجتی خاطرنشان‌ کرد: پنج هزار طرح کلان اقتصادی ملی داشته ایم که اگر بیش از ۹۰ درصد آن اجرایی می‌شد، اشتغال ایجاد می‌کرد که اکنون در مجموعه آن‌ها را مدنظر داریم، این ایده‌ها را در اختیار وزارت کار قرار می‌دهیم تا با نگاه جدید بتوانیم گام‌های بلندی را برداریم.

گفتنی است در این مراسم «مسعود حسین‌پور» به عنوان سرپرست مرکز حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «علی اکبر رضایی» به عنوان جانشین وزیر در امور دانش بنیان منصوب شدند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر