کد خبر: ۸۰۸۹
۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
الان چهار میلیون دُز واکسن آماده داریم و در نخستین محموله یکصدهزار دز برای ونزوئلا ارسال کردیم که وزیر بهداشت این کشور دوباره تقاضا کرده مقدار بیشتری ارسال کنیم که باز هم خواهیم فرستاد.

وزیر بهداشت که به عنوان نماینده رییس جمهور برای شرکت در کمیته تنظیم بازار و بررسی مسائل حوزه سلامت استان اردبیل به این استان سفر کرده بود، گفت: افزایش قیمت‌ها فقط با مصوبه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مجاز است و هرگونه افزایش قیمتی که خارج از مسیر این سازمان انجام شود، تخلف و غیرقانونی است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی که به عنوان نماینده ویژه دولت به استان اردبیل سفر کرده، در جلسه کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار اردبیل، اظهار داشت: در حوزه نظارت بر قیمت کالا‌ها نیاز است که نظارت‌ها توسط بسیج و دیگر نهاد‌ها تشدید شود. از سوی دیگر باید با کمک رسانه‌ها در تبیین طرح ملی مردمی سازی یارانه‌ها و تغییرات اقتصادی در دولت سیزدهم، بیشتر همت کرد تا باعث آرامش مردم شود.

وی افزود: دولت سیزدهم مصمم به اجرای طرح ملی مردمی سازی یارانه‌ها است و در عین حال انتظار نداریم که این طرح بدون هیچ مشکلی اجرا شود بلکه ایرادات در طول اجرای آن مشخص می‌شود.

وزیر بهداشت: ۱۰۰ هزار دز واکسن کرونا به ونزوئلا صادر شد

وزیر بهداشت تاکید کرد: دولت هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت دارو و نان ندارد. اجرای آزمایشی طرح یارانه نان از زنجان شروع شده است. همچنین کمیسیون ویژه قیمت گذاری سازمان غذا و دارو، مرجع تعیین قیمت دارو است و افزایش قیمت دارو خارج از این کمیسیون، تخلف است.

در همین حال افزایش نظارت بر قیمت دارو در دستور کار قرار گرفته به گونه‌ای که دو هزار داروخانه از مجموع سه هزار داروخانه تهران در طول ۴ روز مورد بازدید و نظارت قرار گرفته اند و ۱۱.۶ درصد از تخلفات، مربوط به گرانفروشی بوده است؛ البته در تعیین قیمت دارو، ارز نقش اساسی ندارد؛ بلکه سایر هزینه‌های تولید در تعیین قیمت دارو نقش و تاثیر دارد.

وزیر بهداشت با اشاره به پوشش بیمه رایگان برای افراد کم درآمد سه دهک اول گفت: امسال برای تامین دارو‌های بیماران صعب العلاج اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده و طرح «پیک دارو» برای ارسال داروی این بیماران اجرا می‌شود تا معطل دریافت دارو نشوند. استان اردبیل هم می‌تواند در اجرای این طرح پیشرو باشد تا با حفظ احترام، دارو به این بیماران برسد.

عین اللهی یادآور شد: آیین نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت، به زودی در هیأت دولت بررسی می‌شود و این شرکت‌ها با وجود استادان برجسته علوم پزشکی و ظرفیتی که استان اردبیل دارد، می‌توانند گسترش یابد.

وی گفت: از سوی رییس جمهور و معاون اول وی برای شرکت در جلسه کمیته تنظیم بازار به اردبیل سفر کرده ام و اردبیل از استان‌های موفق در اجرای طرح ملی مردمی سازی یارانه‌ها است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در ایران با یارانه‌ای که قبلا باعث هدررفت منابع می‌شد، ۴۰۰ میلیون نفر از کشور‌های همسایه از این یارانه‌ها استفاده می‌کردند؛ بنابراین نیاز بود تغییرات گسترده اقتصادی در کشور انجام شود و در این شرایط همه باید به همدیگر کمک کنیم.

وزیر بهداشت همچنین گفت: من با ۹ وزیر بهداشت کشور‌های مختلف ملاقات داشتم و آمادگی خود را برای صادرات واکسن به کشور‌های دیگر اعلام کردم و حتی می‌توانیم به کشور‌هایی که از نظر توسعه وضعیت خوبی ندارند، مجانی واکسن بدهیم.

وی یادآور شد: الان چهار میلیون دُز واکسن آماده داریم و در نخستین محموله یکصدهزار دز برای ونزوئلا ارسال کردیم که وزیر بهداشت این کشور دوباره تقاضا کرده مقدار بیشتری ارسال کنیم که باز هم خواهیم فرستاد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر