کد خبر: ۸۱۲۸
۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳
در پی کاهش نقدینگی بخش تولید (طیور)، اندکی با افت جوجه ریزی روبرو خواهیم شد، اما این که افت در حد ۵۰ درصدی در اولید گوشت مرغ داشته باشیم، صحت ندارد و این موضوع درست نیست.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ضمن تکذیب کاهش ۵۰ درصدی تولید گوشت مرغ در کشور، از صادرات مرغ خبر داد و گفت: اکنون جوجه ریزی طبق روال انجام می‌شود و هیچ مشکلی در تامین گوشت مرغ موردنیاز کشور نداریم.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، «حبیب اسدالله نژاد» درباره وضعیت تولید گوشت مرغ و تخم‌مرغ، افزود: در پی کاهش نقدینگی بخش تولید (طیور)، اندکی با افت جوجه ریزی روبرو خواهیم شد، اما این که افت در حد ۵۰ درصدی در اولید گوشت مرغ داشته باشیم، صحت ندارد و این موضوع درست نیست. تولید به کار خود طبق روال ادامه می‌دهد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اظهار داشت: اکنون برای حمایت از تولیدکنندگان صنعت طیور، دولت شرایط را برای جذب و خرید مرغ مازاد فراهم کرده است، به طوری که بخشی از مرغ مازاد تولیدی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و ذخیره‌سازی و بخش دیگر روانه بازار‌های صادراتی می‌شود.

کاهش ۵۰ درصدی تولید گوشت مرغ در کشور تکذیب شد

صادرات گوشت مرغ در حال انجام است

به گفته وی، اکنون صادرات گوشت مرغ به دلیل وجود بازار‌های صادراتی در حال انجام است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی درباره وضعیت تامین نهاده‌های صنعت طیور کشور، گفت: نهاده‌های صنعت طیور با ارز نیمایی هیچ مشکلی ندارد و سریع در سامانه بازارگاه بارگذاری و در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.

اسدالله نژاد تصریح کرد: آن بخش از تولیدکنندگانی که نهاده با ارز ترجیحی طلب دارند، هنوز نهاده خود را دریافت نکرده‌اند. وزارت جهاد کشاورزی تلاش دارد فرایند تخصیص نهاده‌ها با ارز ترجیحی را تسریع کند و تا هفته آینده در اختیارشان قرار بگیرد که دچار مشکل نشوند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اضافه کرد: بخشی از نهاده‌ها از طریق تولیدکنندگان خریداری شده و مبلغ آن به‌حساب واردکنندگان واریز شده است، اما واردکنندگان نهاده‌ها را در اختیار بخش تولید قرار نمی‌دهند که این مهم نیز در حال پیگیری است.

وی در پایان تاکید کرد: تولیدکنندگان باید با افزایش بهره‌وری هزینه قیمت تمام شده را کاهش دهند تا خرید مرغ صادراتی ایران در بازار‌های هدف جذاب شود، البته مرغ تولیدی کشور بازار‌های خود را دارد.

گزارش خطا
برچسب ها: گوشت مرغ
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر