کد خبر: ۸۲۷۳
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
دوره سربازی پسا دکتری برای نخبگان تسهیل می‌شود، ولی هیچ گونه حذف یا معافیتی در طرح جایگزینی خدمت دوره پسادکتری قرار ندارد.

رئیس بنیاد نخبگان ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: هیچ گونه حذف یا معافیتی در طرح جایگزینی خدمت دوره پسادکتری قرار ندارد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از صدا و سیما، سردار حجت‌ الله واعظی‌ نژاد گفت: دوره سربازی پسا دکتری برای نخبگان تسهیل می‌شود، ولی هیچ گونه حذف یا معافیتی در طرح جایگزینی خدمت دوره پسادکتری قرار ندارد.

سردار واعظی‌ نژاد گفت: موضوع طرح پیشنهادی جایگزین خدمت وظیفه عمومی فارغ التحصیلان دوره پسادکتری توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح در حال بررسی است و هیچ گونه حذف یا معافیتی در دستور کار قرار ندارد.

تعداد بازدید : 12

وی با بیان اینکه در ۱۵ سال اخیرکه طرح سربازی نخبگان اجرایی شده است گفت:، بیش از ۲۲ هزار نخبه یا استعداد برتر دوره سربازی را با انجام یک پروژه تحقیقاتی یا پروژه فناورانه سپری کرده اند.

سردار واعظی نژاد با بیان اینکه ظرفیت این طرح در سال ۲ هزار نفر است گفت: این افراد در قالب نخبه‌های دانشگاهی، سربازفناور، نخبه‌های فناور، سرباز پژوهشگر و نخبه‌های خارج از کشور سربازی را می‌گذرانند.

وزیر علوم چندی پیش در حاشیه جلسه کمیسیون آموزش مجلس گفته بود: پس از رایزنی با ستاد کل نیرو‌های مسلح، از این پس دانش آموختگان آقا در دوره دکترا، به جای سربازی، امریه پسادکترا دریافت می‌کنند تا طرحی تحقیقاتی را در راستای نیاز‌های کشور و صنایع نظامی زیر نظر یکی از اساتید دانشگاه با حداقل حقوق پرداختی، پیش ببرند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر