کد خبر: ۸۳۰۵
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵
ابراهیم رئیسی:
عبور تهران و کاراکاس از فشار‌های همه جانبه آمریکا، نشانه خوبی است که به همه ثابت می‌کند، مقاومت و ایستادگی جواب می‌دهد و دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند.

روسای جمهور ایران و ونزوئلا با تمجید از مقاومت و ایستادگی مردم دو کشور در برابر فشار‌ها و تحریم‌های سخت تاکید کردند: عبور تهران و کاراکاس از فشار‌های همه جانبه آمریکا، نشانه خوبی است که به همه ثابت می‌کند، مقاومت و ایستادگی جواب می‌دهد و دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از دولت، آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز شنبه در دیدار «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را توسعه روابط با کشور‌های مستقل و دوست دانست، گفت: ونزوئلا به عنوان کشوری مستقل در برابر تهدید‌ها و تحریم‌های امپریالیسم به شکلی مثال‌زدنی ایستادگی و مقاومت کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران نیز در ۴۳ سال گذشته همواره تحت تحریم و فشار بوده، اما تصمیم گرفته که این تحریم‌ها را به فرصتی در جهت پیشرفت کشور تبدیل کند، افزود: اعتراف رسمی آمریکایی‌ها بر این نکته که فشار‌های حداکثری به جمهوری اسلامی ایران به شکلی مفتضحانه شکست خورده، به معنای پیروزی ملت ایران و شکست آمریکا و دشمنان این ملت است.

رئیسی اظهار داشت: مقاومت دولت و ملت ونزوئلا در برابر فشار‌ها و تحریم‌های سخت، عبور این کشور از ابرتورم‌ها و از سرگیری رشد اقتصادی در این کشور نشانه خوبی است که به همه ثابت می‌کند، مقاومت و ایستادگی جواب می‌دهد و دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند.

عبور تهران و کاراکاس از فشار‌های آمریکا ثابت می‌کند، مقاومت و ایستادگی جواب می‌دهد

آیت‌ الله رئیسی روابط با ونزوئلا را در حوزه‌های مختلف راهبردی توصیف کرد و با بیان اینکه تهران و کاراکاس ظرفیت‌ها و زمینه‌های خوبی برای ارتقای سطح روابط با یکدیگر دارند، خاطرنشان کرد: امروز دو کشور همکاری‌های سازنده‌ای در حوزه انرژی، ساخت نیروگاه‌های حرارتی، تعمیر و اورهال پالایشگاه‌های ونزوئلا، صادرات خدمات فنی و مهندسی، عرصه‌های اقتصادی و کشاورزی با یکدیگر دارند.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا نیز در این دیدار با بیان اینکه امضای سند همکاری ۲۰ ساله میان دو کشور چشم‌اندازی روشن از مسیر پیش‌روی روابط ایران و ونزوئلا ترسیم می‌کند، گفت: ونزوئلا علاقمند است برای عبور از دوران سخت تحریم‌ها و نیز گسترش همکاری‌ها و روابط میان دو کشور از تجربه تاریخی ایران و نیز توانمندی‌های این کشور در عرصه‌های مختلف بهره ببرد.

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به عرصه‌های متنوع همکاری میان دو کشور از جمله در عرصه‌های نفت، گاز، پالایشگاه و پتروشیمی اشاره کرد و افزود: یکی از اولویت‌های ما برای گسترش همکاری‌ها با ایران بهره‌گیری از فناوری و تکنولوژی‌های ایران برای توسعه تولید محصولات کشاورزی در ونزوئلا است.

مادورو آینده دوستی ایران و ونزوئلا را بسیار مسرت‌بخش و غیرقابل خدشه خواند و اظهار داشت: همه شاهد خواهند بود که جهان جدید چگونه شکل خواهد گرفت؛ جوانان ونزوئلایی و ایرانی باید بدانند که دنیای آینده، دنیای تساوی و حامل عدل است و همه باید با ایستادگی در برابر امپریالیسم و در کنار هم این آینده را بسازیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر