کد خبر: ۸۳۴۹
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۸
وزیر کشور نوع نگاه غرب به کودک و نوجوان را فریبکارانه و آبروریزی بزرگی برای آن‌ها دانست.

وزیر کشور نوع نگاه غرب به کودک و نوجوان را فریبکارانه و آبروریزی بزرگی برای آن‌ها دانست و گفت: جنایت‌های صورت گرفته علیه کودکان افغانستانی، سوری و یمنی با حمایت آمریکا بوده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت کشور، احمد وحیدی روز دوشنبه نخستین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان آسیب‌ دیده و در معرض آسیب‌های اجتماعی که با حضور فعالان این حوزه در محل وزارت کشور برگزار شد؛ این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: کودکان در این کشور‌ها مورد هجوم و ظلم واقع شده اند، اما صدایی از دولت‌های غربی نسبت به حفظ حقوق این کودکان شنیده نمی‌شود.

وزیر کشور: نوع نگاه غرب به کودک و نوجوان فریبکارانه است

وزیر کشور ادامه داد: اقدام جنایت آمیز آمریکا در افغانستان، باعث افزایش بی پناهی، بی خانمانی و آوارگی کودکان در این کشور شد.

وحیدی توجه به موضوع کودک و نوجوان در یک فضای علمی و اجتماعی را ضرورتی جدی دانست و اضافه کرد: مبانی فکری کشور‌های غربی در حوزه کودک در قالب کنوانسیون جهانی کودک متجلی است که این کنوانسیون به مسائل اخلاقی و رشد و تعالی کودک توجه لازم را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با نگاه انسان دوستانه به مسائل، تلاش دارد کودکان مهاجر مورد تعلیم و تربیت قرار گیرند.

وزیر کشور به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تحصیل رایگان کودکان اتباع افغانستانی در ایران اشاره و تصریح کرد: باید مراقبت کنیم که جریان ضد کودک و نوجوان که در غرب است را به عنوان حق کودک به خورد ما ندهند.

وحیدی مراقبت از مبانی فکری و عملی در حوزه کودک و نوجوان را مهم دانست و اظهار کرد: سندی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کودکان تهیه و رئیس جمهوری آن را ابلاغ کرده است، سند ارزشمندی است که باید مبنای نظری و عملی در این حوزه باشد.

وی با یادآوری کودکانی، چون حضرت علی اصغر، قاسم ابن الحسن، رقیه و سکینه خاتون سلام الله علیهم که در جهان اسلام الگوی بزرگسالان شده اند، گفت: این امر نشانگر این است که مقام کودک چقدر بزرگ و ارزشمند است و آمیختگی کودک با اندیشه‌های ناب دینی می‌تواند دنیا را تغییر دهد.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود به بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در بزرگداشت و تکریم شهید فهمیده اشاره کرد و افزود: حضرت امام (ره) فرمود که رهبر ما آن طفل ۱۲ ساله است و این بیان عالمانه و حکیمانه گویای بزرگی مقام کودک و نوجوان در مکتب اسلام دارد.

وحیدی اضافه کرد: باید در نظر داشته باشیم که ساختن آینده‌ای بهتر و متعالی در گرو توجه عمیق‌تر به کودکان و کمک به رشد و تعالی آنهاست.

وی با تاکید بر حمایت از کودکان و نوجوانان فاقد پناهگاه و حامی اجتماعی، تصریح کرد: از بزرگترین کار‌های عبادی و اجتماعی براساس آموزه‌های دینی، توجه به همین کودکان پاک است.

وزیر کشور با بیان اینکه فوری‌ترین کار بازگرداندن کودکان به آغوش گرم خانواده است؛ گفت: تقویت نظام خانواده و توانمند سازی زنان سرپرست خانواده می‌تواند چاره کار در این حوزه باشد.

وحیدی خواستار استفاده بیشتر از ظرفیت‌های مردمی در این زمینه شد و افزود: مردم عزیز ایران اسلامی براساس ارزش‌های دینی و اسلامی به مسائل اجتماعی و کودکان توجه و علائق خاص دارند و باید از این فرصت استفاده کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر