کد خبر: ۸۳۷۹
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱
دولت اصلاحات اقتصادی و ضرورت قطع دست رانت‌خواران و زمینه‌سازی برای حضور جوانان در عرصه کار و تلاش را با قوت پیگیری می‌کند.

رئیس جمهور اصلاحات اقتصادی را ضرورت امروز کشور دانست و با بیان اینکه این کار باید پیش از این‌ها انجام می‌شد، تأکید کرد: دولت اصلاحات اقتصادی و ضرورت قطع دست رانت‌خواران و زمینه‌سازی برای حضور جوانان در عرصه کار و تلاش را با قوت پیگیری می‌کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از دولت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز پنج‌شنبه در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه خود به استان اصفهان، در دیدار جمعی از اقشار مختلف مردم در مجموعه ورزشی نقش جهان اصفهان با ادای احترام به شخصیت‌های صاحب‌نام و ۲۳ هزار شهید استان، اظهار داشت: اصفهان مهد بزرگان و مجاهدانی است که نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اسلام مایه فخر و مباهات هستند.

رئیس جمهور با اشاره به مجاهدت‌های ماندگار شهدای عزیز کشورمان که با تأسی از شهدای عاشورا حماسه آفریده‌اند، تأکید کرد: خون پاک شهیدان منشأ بیداری امت اسلام و جهل‌زدایی از تاریخ و جامعه بشری شده است.

رئیس جمهور: اصلاحات اقتصادی باید زودتر در کشور اتفاق می‌افتاد

رئیسی ادامه داد: بیداری ملت‌ها در منطقه از آثار خون مطهر شهداست ومروز برغم خواست دشمن و با وجود همه تهدیدات، به لطف خدا از همه زمان‌ها قوی‌تر هستیم.

رئیس جمهور گفت: ایران اسلامی امروز به برکت خون شهدا و همت مردم متدین و همیشه در صحنه بیش از همیشه دست برتر را دارد و دشمنان ما امروز با همه پول‌هایی که خرج کرده و ساز و برگ نظامی که دارند و توطئه‌ها و فتنه‌هایشان از همه زمان‌ها ضعیف‌تر هستند.

رئیسی در ادامه سخنانش به مؤلفه‌های اقتدار ایران اسلامی اشاره کرد و مهم‌ترین این مؤلفه‌ها را ایمان به خدا و دلدادگی به حضرت حق عنوان کرد.

رئیس جمهور، از رهبری حکیم، مدبر و بصیرت‌آفرین به عنوان دیگر مؤلفه قدرت کشورمان یاد کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری با هشدار‌های به موقع آگاهی می‌بخشند و جامعه اسلامی را هدایت می‌کنند و جامعه هم خود را موظف می‌داند که به هشدارها، انذار‌ها و بشارت‌های ایشان توجه داشته و عامل باشد.

آیت‌ الله رئیسی همچنین برخورداری از علم و دانش و فناوری و نیرو‌های مسلح توانمند و مجهز به آخرین دستاورد‌های علوم و صنایع پیشرفته نظامی را به عنوان دیگر مؤلفه‌های مهم قدرتمندی کشورمان یاد کرد.

رئیس جمهور در عین حال گفت که در کنار این نقاط قوت و ظرفیت‌ها کشور با مشکلاتی نیز مواجه است، اما تأکید کرد که این مشکلات بدون راه‌حل نیستند و با تدبیر و اراده مسئولان و همراهی و همدلی آحاد جامعه قابل حل هستند.

رئیسی گفت: هر جا در این سال‌ها به نسخه انقلاب اسلامی عمل کردیم، موفق شدیم و هر جا دست‌اندرکاران با تردید و شک به دنبال نسخه‌های دیگران رفتند حوزه ناکامی ما بوده است.

رئیس جمهور گفت: هر جا که پیش‌رو و پیشقراول بوده‌ایم به دلیل آن بوده که جوانان برومند انقلابی با روحیه جهادی نقش‌آفرینی کردند و امروز هم همین رویکرد ما را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

آیت‌ الله رئیسی با اشاره به بازدید خود از پارک‌های علم و فناوری استان اصفهان از اقدامات ارزشمندی که در این حوزه انجام شده به عنوان کار‌های افتخارآفرین و قابل تقدیر یاد و تأکید کرد: تحقق فرمان مقام معظم رهبری در توجه به تولید دانش‌بنیان و اشتغال فناورانه نویدبخش آینده‌ای روشن خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه هر جا عقب‌ماندگی بوجود آمده محصول کم‌کاری یا تأخیر در انجام مسئولیت بوده است، تأکید کرد: اصلاحات اقتصادی باید زودتر در کشور اتفاق می‌افتاد. اصلاح نظام اقتصادی و قطع دست رانت‌خواران و مفسدان و دلالان از خدا بی‌خبر و باز کردن راه برای جوانان آماده کار و تلاش و فعالان اقتصادی، ضرورت امروز کشور است.

رئیسی گفت: انضباط مالی در دولت امری ضروری بوده و دولت به دنبال تحقق اداره کشور با کمترین هزینه و بیشترین بهره است.

آیت‌ الله رئیسی رشد اقتصادی را در گرو افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و افزایش بهره‌وری دانست و تأکید کرد: تلاش دولت این است که با همکاری مردم اصلاحات اقتصادی را با قوت دنبال کند و معتقدیم اگر مردم متدین ما به طور شفاف در جریان اقدامات قرار گیرند، دولت را در این مأموریت مهم یاری می‌دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه از مشکلات مردم و شرایط آن‌ها مطلع است و از مشکلات آن‌ها رنج می‌برد، گفت: اقدامات و اصلاحات دولت با صبر و همکاری مردم و پیگیری مجدانه مسئولانه و حضور همه دلسوزان کشور و فعالان اقتصادی به فرجام می‌رسد و شرایط به نفع مردم رقم خواهد خورد.

رئیسی با اشاره به دشواری‌های مأموریت خطیر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای ریشه‌کنی تروریسم در منطقه، گفت: بسیاری تصور می‌کردند که با وجود پول‌های آمریکایی‌ها و نقشه صهیونیست‌ها نمی‌توان با داعش جنگید، اما مکتب شهید سلیمانی ثابت کرد که ما می‌توانیم و امروز هم با کمک مردم و اعتقاد به شعار «ما می‌توانیم» مشکلات حل می‌شود.

رئیس جمهور در ادامه خطاب به جوانان که آن‌ها را آینده‌سازان کشور خواند، گفت: قویاً معتقدم و در شهر ولایت و انقلاب و شهر ایثار و شهادت با تمام وجود اعلام می‌کنم با وجود ظرفیت‌های گسترده و نیروی کارآمد مستعد و ذخایر مادی و معنوی که در کشور داریم، آینده را بسیار روشن و امیدوارکننده می‌بینم.

آیت‌ الله رئیسی این نکته را نیز متذکر شد که هر کس با قلم و عملش و با فعل یا ترک فعلش موجب یأس و ناامیدی مردم شود، دانسته یا ندانسته در مسیر اجرای راهبرد دشمن حرکت می‌کند و هر کس مردم را به کشور، نظام و آینده امیدوار کند در جهت راهبرد انقلاب اسلامی گام برمی‌دارد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر