کد خبر: ۸۴۱۶
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
روانشناسان تایید می‌کنند سن عقلی و ظاهری در ازدواج مراد است و نه سن شناسنامه‌ای و اگر بخواهیم براساس فرهنگ غلطی که در ذهن داریم دختران با پسران بزرگتر ازدواج کنند، این ضربه به دختران وارد می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه ازدواج همسالان را توصیه می‌کنم، گفت: به نوبه خود از بانوانی که ممکن است این تقطیع، ذهن آن‌ها را آزرده کرده باشد، از طرف رسانه‌های غلط، عذرخواهی می‌کنم، اما معتقدم صورت مسئله‌ها را نباید پاک کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، امیرحسین بانکی پور فرد در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۹ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس گفت: جز انسان‌های بزرگوار، کسی حرمت زن را رعایت نمی‌کند و جز انسان‌های پست و لعین کسی به زنان اهانت نمی‌کند. برادر بزرگوارم در حین صحبت‌های خود، تذکری به من دادند که باید به این نکته توجه کرد که رسانه‌های معاند با تقطیع سخنان به ویژه سخنان نمایندگان مجلس به تخریب مجلس می‌پردازند.

امیرحسین بانکی پور فرد: ازدواج همسالان را توصیه می‌کنم

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم با بیان اینکه از نمایندگان که خود قربانی تقطیع سخنان هستند، انتظار دارم هر زمان که در فضای مجازی یا پیامکی، اظهارنظری مطرح می‌شود، ابتدا صحبت را کامل بشنوند، سپس درباره آن قضاوت کنند، افزود: صحبت من در محیطی علمی و آکادمیک بود؛ من در آن جلسه در حال تحلیل آمار بودم و تاکید کردم که این بحث رسانه‌ای نیست و مربوط به حوزه نظری و صاحب نظران است.

وی با اشاره به سخنان خود در جلسه مذکور توضیح داد: در این نشست مطرح کردم که آمار‌های غلطی در جامعه مطرح می‌شود که باید اصلاح شود، از جمله اینکه مطرح می‌شود تعداد زنان بیشتر از مردان است، این درحالی است که این آمار غلط است؛

تعداد دختران مجرد آماده ازدواج با تعداد پسران مجرد آماده ازدواج بر اساس سرشماری سال ۹۵ همتراز هستند و تناظر یک به یک دارند، بنابراین با شرایط تسهیل ازدواج، جوانان این آرامش را پیدا می‌کنند و موانعی اینچنینی وجود ندارد و مجلس نیز تسهیلات مربوط به ازدواج را تا ۵ برابر افزایش داده است.

بانکی پور با بیان اینکه در جلسه مذکور بابت یک گروه سنی تذکر دادم، تصریح کرد: گروه سنی بانوان بالای ۳۰ سال براساس سرشماری سال ۹۵ حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هستند، از سوی دیگر حدود ۷۰۰ هزار نفر از خانم‌ها یا همسر خود را از دست داده اند یا طلاق گرفته اند که در مجموع این دو گروه حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر هستند.

در جلسه مذکور مطرح کردم چنانچه این افراد بخواهند براساس عرف ازدواج در کشور ما با پسران ۴ تا ۵ سال بزرگتر ازدواج کنند، برای دو سوم این بانوان، همسری وجود ندارد.

وی اظهار کرد: در جلسه مذکور، ازدواج همسالان را توصیه کردم؛ روانشناسان تایید می‌کنند سن عقلی و ظاهری در ازدواج مراد است و نه سن شناسنامه‌ای و اگر بخواهیم براساس فرهنگ غلطی که در ذهن داریم دختران با پسران بزرگتر ازدواج کنند، این ضربه به دختران وارد می‌شود. در آن جلسه بر ازدواج همسالان تاکید کردم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در جلسه بحث دیگری مطرح شد، در محیطی که صحبت می‌کردم، اقبال‌ها و مراجعات و موانعی داشتیم از سوی بانوانی که با برخی اندیشمندان خارج از کشور ازدواج کرده بودند، اما فرزندان آن‌ها شناسنامه ایران نداشتند، با اینکه مجلس شورای اسلامی سال‌ها پیش قانون مربوط به این موضوع را تصویب کرده بود.

در آن جلسه تاکید کردیم این موضوع مشکل قانونی ندارد. در شرایطی که اندیشمندانی که از نظر اعتقادی و اخلاقی با فرهنگ ما متناسب هستند و به انقلاب ما هماهنگ هستند و با یک بانوی ایرانی ازدواج کرده اند، نباید شرایط را برای آن‌ها سخت کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه مذکور که یک محمل علمی بود، تاکید کردم که بحث مذکور بیشتر تحلیل آمار است، متاسفانه رسانه ها، سخنان من را تقطیع کرده و این جو روانی منفی را ایجاد کردند، گفت: به نوبه خود از بانوانی که ممکن است این تقطیع، ذهن آن‌ها را آزرده کرده باشد، از طرف رسانه‌های غلط، عذرخواهی می‌کنم، اما معتقدم صورت مسئله‌ها را نباید پاک کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر