کد خبر: ۸۴۷۵
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸
قول شرف می‌دهم در حوزه مالیات کسانی که کار تولید انجام می‌دهند، مالیاتشان را آنقدر به حداقل برسانیم که سودشان اقتصادی شود و نسبت به کسانی که سرمایه دارند، اما کاری نمی‌کنند و سپرده گذاری می‌کنند، سود بیشتری کسب کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مطمئن باشید که ما در مجلس از شما و هرکس که در جنگ اقتصادی رزمنده ملت ایران است پشتیبانی و پادویی می‌کنیم و به شما قول شرف می‌دهم در حوزه مالیات کسانی که کار تولید انجام می‌دهند، مالیاتشان را آنقدر به حداقل برسانیم که سودشان اقتصادی شود و نسبت به کسانی که سرمایه دارند، اما کاری نمی‌کنند و سپرده گذاری می‌کنند، سود بیشتری کسب کنند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف امروز (سه شنبه، ۳۱ خرداد ماه) در مراسم گرامیداشت روز ملی اصناف و در جمع نمایندگان اصناف و فعالان صنفی و بازاریان سراسر کشور گفت: این روز را به همه زحمتکشان و مجاهدان عرصه اقتصادی تبریک گفته و حضور شما را در خانه ملت خیرمقدم می‌گویم. همچنین سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران که بحق یک چهره کم نظیر، انقلابی و دانشمند بود را نیز گرامی می‌دارم.

محمدباقر قالیباف: قول شرف می‌دهم مالیات تولید کنندگان را به حداقل برسانیم

وی افزود: دکتر چمران مجاهدی بی بدیل در عرصه علم، دانش و عرفان بود و او الگویی واقعی در جهان اسلام بود که سرمشق جوانان انقلابی قرار گرفت و مدارس و دانشگاه‌های ما باید نظیر ایشان تربیت کند.

وی با اشاره به مجاهدت‌های اصناف در دوران دفاع مقدس گفت: من آن دوران را فراموش نمی‌کنم که به عنوان خدمتگذار و رزمنده توفیق خدمت داشتم و می‌دیدم که اهمیت اصناف در آن دوران و در مواقعی حتی از مسئولان گردان‌ها بیشتر بود.

وی اضافه کرد: زمانی که از پشتیبانی جنگ صحبت می‌کنیم و از بحث حفاظت و تعمیر ادوات حرف می‌زنیم باید بدانیم که نقش اصناف در این بخش بسیار مهم و حیاتی بود تاجایی که فعالان صنف تراشکاری در آن زمان برای ما خمپاره ساختند و به قول شهید چمران فرق مرد و نامرد را مشخص کردند. همچنین مردانگی و غیرت این قشر را در دوران اوج کرونا یادمان هست که چگونه در کنار مردم بودند و خودشان آسیب دیدند، اما اصناف مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی همان مردانگی‌های دوران دفاع مقدس را تکرار کردند.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه در دهه ۶۰ شما از ما رزمندگان در جبهه و خط مقدم حمایت و پشتیبانی کردید و امروز جای من و شما عوض شده است گفت: معتقدیم که امروز جنگ ما جنگ اقتصادی است و اکنون شما رزمنده ما در این جنگ هستید و مطمئن باشید که ما در مجلس از شما و هرکس که در جنگ اقتصادی رزمنده ملت ایران است پشتیبانی و پادویی می‌کنیم و نیز انتظار داریم که شما هم در این جنگ با قدرت شمشیر بزنید و دشمنان ایران و نظام را ناامید کنید.

قالیباف با بیان اینکه کل مالیاتی که از چند میلیون کسبه خرد و امثالهم دریافت می‌شود کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان است گفت: این درحالی است که به عنوان نمونه میزان فرار مالیاتی هزار نفر بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است و کسی نباید از ما انتظار داشته باشد که به این افراد کاری نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: من اینجا به شما قول شرف می‌دهم در حوزه مالیات کسانی که کار تولید انجام می‌دهند، آنقدر پایشان می‌ایستیم و مالیاتشان را به حداقل می‌رسانیم که سودشان اقتصادی شود و نسبت به کسانی که سرمایه دارند، اما کاری نمی‌کنند و سپرده گذاری می‌کنند، سود بیشتری کسب کنند، اما به ما نگویید آقای قالیباف سیستم را هوشمند نکنید، اتفاقا سیستم باید هوشمند شود تا مشخص شود چه کسی فرار مالیاتی دارد.

قالیباف تصریح کرد: ما از تولیدکننده و کسی که ایستاده و زحمت می‌کشد، حمایت می‌کنیم و هر جا که لازم باشد حتی قوانین مالیات را اصلاح کنیم، اما بپذیرید که ما باید جلوی سوداگران و دلالان را بگیریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با وجود اینکه همه می‌دانیم فعالیت اقتصادی در دوران شیوع کرونا کاهش پیدا کرده، اما به دلیل این که دریافت مالیات به سمت سیستمی شدن و سامانه محور بودن رفت و اخذ مالیات بر روی افرادی متمرکز شد که به دنبال سوداگری و فرار مالیاتی بودند، میزان دریافت مالیات‌ها افزایش پیدا کرد.

وی افزود: من آدم نشسته روی صندلی نیستم و از شرایط اصناف و تولید کنندگان خبر دارم و به مسئولان سازمان مالیاتی عرض کردم تاکید ما این است که باید بر روی افرادی متمرکز شویم که فرار مالیاتی دارند، یعنی درآمد هنگفت دارند و هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌کنند و متقابلاً تاکید می‌کنم که هر کسی که زحمت می‌کشد و در عرصه تولید فعال است باید تولیدش اقتصادی باشد؛

لذا زحمتکشان عرصه تولید و اصناف نگران نباشند و یکبار دیگر می‌گوییم که همه تلاش خود را می‌کنیم که سیستم هوشمندسازی برای جلوگیری از ناعدالتی فعال شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به تصویب قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار‌ها گفت: ما در این مجلس تحول خوبی را در این حوزه ایجاد کردیم؛ در این قانون دو محور وجود دارد، یکی مجوز‌های ثبت محور و یکی مجوز‌های تایید محور و این باعث شد که دیگر مردم به دنبال ادارات و دستگاه‌ها ندوند و به جای اینکه مردم درگیر ادارات شوند، ادارات به دنبال مردم باشند؛

به این ترتیب که در بخش مجوز‌های ثبت محور هر کسی که می‌خواهد شغلی را ایجاد کند، در بخش مورد نظر اعلام می‌کند و سیستم باید سه روزه نظر خود را اعلام کند و به این ترتیب دستگاه‌ها باید به دنبال متقاضیان باشند که بتوانند در ۳ روز نظر خود را اعلام کنند و پس از آن به صورت خودکار، آن فعالیت می‌تواند آغاز شود.

قالیباف اضافه کرد: در بخش مجوز‌های تایید محور برخی مشاغل خاص طی ۳ ماه باید پاسخ خود را برای شروع کار دریافت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دوستان و همکاران ما در فراکسیون اصناف، کمیسیون‌های اقتصادی، وزارت اقتصاد و صنعت شنونده شما هستند و امیدواریم در این شرایط اقتصادی همه به سمتی برویم که با اصلاح نقدینگی و جهت دادن آن به سمت تولید، افزایش ارزش پول ملی و بهره وری و در نتیجه کاهش تورم را شاهد باشیم و البته کاهش تورم نه با ایجاد رکود؛ من ایمان دارم شما رزمندگان عرصه اقتصادی، مثل رزمندگان دوران دفاع مقدس خالصانه و پرتلاش پیش می‌روید و ان شاء الله ما پشتیبان شما هستیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر