کد خبر: ۸۷۵۰
۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
شرکت سهامی بیمه ایران با حدود ۳۴ هزار ‏میلیارد ریال ظرفیت مجاز قبولی ریسک، سرآمدی خود را در صنعت بیمه کشور حفظ کرده است.

بیمه مرکزی ایران آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه را تا پایان خرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد. ‏

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از بیمه ایران، بر اساس جدول منتشر شده از سوی بیمه مرکزی، شرکت سهامی بیمه ایران با حدود ۳۴ هزار ‏میلیارد ریال ظرفیت مجاز قبولی ریسک، سرآمدی خود را در صنعت بیمه کشور حفظ کرده است.

بنا به این گزارش، شرکت سهامی بیمه ایران با ۳۳ هزار و ۹۸۲ ‏میلیارد ریال، بیمه پاسارگاد با ۱۳ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال، بیمه آسیا با ۱۰ هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال، بیمه دانا با ‏‏۸۱۲۲ میلیارد ریال، بیمه البرز با ۷۳۵۸ میلیارد ریال و بیمه پارسیان با ۵۴۱۲ میلیارد بالاترین ظرفیت مجاز قبولی ریسک را در بین شرکت‌های ‏بیمه دارا هستند.

سرآمدی بیمه ایران در صنعت بیمه کشور با ۳۴ هزار میلیارد ریال ظرفیت مجاز قبولی ریسک

بنا به مصوبه شورای عالی بیمه، از ابتدای سال ۱۴۰۱ حداکثر ظرفیت نگهداری مجاز مؤسسه بیمه از هر بیمه نامه یا هر ریسک معادل بیست درصد مبلغ سرمایه موجود (موضوع بند ۱۰ ماده (۱) آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی مؤسسات بیمه) پس از کسر ذخیره فنی تکمیلی و خطرات طبیعی کلیه رشته‌های بیمه‌ای از بدهی‌ها می‌باشد.

صدور بیمه نامه برای ریسک‌هایی که مبلغ آن‌ها بیش از حد نگهداری مؤسسه بیمه باشد صرفاً در صورتی مجاز است که مؤسسه بیمه برای بخش مازاد آن پوشش اتکایی تحصیل کرده باشد.

گزارش خطا
برچسب ها: بیمه ایران
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر