کد خبر: ۸۹۱۷
۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۱
رژیم صهیونیستی جرأت رویارویی نظامی با ایران را ندارد و تهدید‌های اخیر رژیم صهیونیستی صرفا جنگ روانی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگویی با تاکید بر اینکه واشنگتن همه مطالب ایران را که در متن توافق سال ۲۰۱۵ آمده است، نپذیرفت، خاطرنشان کرد: طولانی کردن زمان مذاکرات به نفع هیچ طرفی به ویژه آمریکا نیست.

به گزارش اکوپل نیوز، ناصر کنعانی در گفت‌وگویی تفصیلی با شبکه العالم به سوالاتی پیرامون «سیاست‌های همکاری دولت سیزدهم با کشور‌های منطقه»، «آخرین وضعیت تماس‌های دیپلماتیک ایران و عربستان»، «واکنش‌ها به سفر بایدن به منطقه» و «واکنش‌ها به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی» پاسخ داد.

کنعانی در این گفتگو تاکید کرد: رژیم صهیونیستی جرأت رویارویی نظامی با ایران را ندارد و تهدید‌های اخیر رژیم صهیونیستی صرفا جنگ روانی است.

سخنگوی وزارت خارجه: رژیم صهیونیستی جرأت رویارویی نظامی با ایران را ندارد

وی گفت: این رژیم جرأت و قدرت رویارویی نظامی با ایران را ندارد و پاسخ ایران به هرگونه حماقتی که رژیم صهیونیستی مرتکب شود، ویران کننده خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه در بخشی از گفت وگوی خود خاطرنشان کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تشکیل ائتلافی نظامی ضد ایران شکست خورد و کشور‌های منطقه به آمریکا اعتمادی ندارند.

وی گفت: تهران نگرانی‌های امنیتی ترکیه را در مرز‌های جنوبی این کشور درک می‌کند و با این حال مخالف ایده منطقه حائل داخل سوریه است.

کنعانی همچنین تاکید کرد: واشنگتن همه مطالب ایران را که در متن توافق سال ۲۰۱۵ آمده است، نپذیرفت. واشنگتن باید ضمانت واقعی به ایران بدهد. طولانی کردن زمان مذاکرات به نفع هیچ طرفی به ویژه آمریکا نیست.

بر اساس این گزارش، مشروح این گفت‌گو امشب ساعت ۲۱ منتشر خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر