کد خبر: ۸۹۳۹
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۲
معاون حقوقی وزارت ارشاد:
در مورد برگزاری کنسرت در شهر اهواز نیز روند مذکور قانونی طی شده و در صورت بروز مسائل جدید انتظار می‌رود کلیه دستگاه‌ها ضمن هماهنگی، بصورت شفاف موضوع را با مردم درمیان بگذارند.

معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به لغو کنسرت در اهواز، گفت: همه نهاد‌ها باید از مجوز‌های قانونی حمایت کنند.

به گزارش اکوپل نیوز، سید محمد هاشمی در واکنش به حواشی لغو یک کنسرت در اهواز گفت: در مسئله لغو کنسرت‌ها از سوی برخی دستگاه ها، باید به چند نکته توجه نمود، اولا صدور مجوز کنسرت مبتنی بر قانون و با در نظر گرفتن ملاحظات و موافقت کلیه دستگاه‌های ذیربط صورت می‌گیرد و ادارات کل ارشاد اسلامی استان‌ها مجوز را پس از اخذ موافقت سایر دستگاه‌های مربوطه صادر می‌کنند.

وی افزود: ثانیا رعایت کلیه شئونات اسلامی و قانونی از ملزومات صدور مجوز بوده و حتی ملاحظات محلی ازجمله در نظر گرفتن مکان برگزاری کنسرت از نظر ترافیک وسایرمسایل مشابه که از سوی سایر دستگاه‌های مرتبط بررسی و قبل از صدور مجوز اعلام نظر می‌گردد در صدور مجوز لحاظ می‌شود؛ لذا انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه قبل از صدور مجوز ملاحظات خود را مد نظر گرفته و سپس اعلام موافقت نمایند.

همه نهاد‌ها باید از مجوز‌های قانونی حمایت کنند

هاشمی در ادامه با اشاره به روند برگزاری کنسرت اخیر در شهر اهواز تاکید کرد: در مورد برگزاری کنسرت در شهر اهواز نیز روند مذکور قانونی طی شده و در صورت بروز مسائل جدید انتظار می‌رود کلیه دستگاه‌ها ضمن هماهنگی، بصورت شفاف موضوع را با مردم درمیان بگذارند.

همه نهاد‌ها باید از مجوز‌های قانونی حمایت کنند

معاون حقوقی و امور استان‌های وزیر ارشاد ادامه داد: با توجه به ملاحظه شورای تامین استان مبنی بر تغییر محل برگزاری کنسرت، درصورت آمادگی و امکان برگزار کننده کنسرت در محل جدید و همچنین تغییر نظر و اعلام موافقت نهاد‌های ذیربط، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آمادگی کامل را برای همکاری و مشارکت دارد.

هاشمی افزود: همانطور که قبلا اعلام کرده ایم، رعایت شئونات اسلامی و قانونی خط قرمز تصمیم گیران در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است لذا انتظار می‌رود زمانی که مجوزی مبتنی بر قانون صادر می‌شود، همه نهاد‌ها از آن حمایت کنند و به نشاط اجتماعی و عدم تضییع حقوق عمومی توجه داشته باشند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر