کد خبر: ۹۰۸۰
۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷
معتقدم در دور اخیر گفتگو‌های وین، پیشرفت نسبی حاصل شده است.

وزیر امور خارجه ایران گفت: توافق نهایی باید تامین‌کننده حقوق ایران و رفع پایدار تحریم‌ها را تضمین کند.

به گزارش اکوپل نیوز، حسین امیرعبداللهیان عصر دوشنبه در تماس تلفنی با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با وی در مورد تحولات دور تازه گفتگو‌های رفع تحریم در وین به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس با تأکید بر اینکه هیأت مذاکره‌کننده ایرانی با اراده و جدیت برای دستیابی به توافق در وین حضور داشته و ایده‌های سازنده‌ای را برای حل و فصل موضوعات باقی‌مانده ارائه داد، اظهار داشت: دیدگاه‌ها و ملاحظات جمهوری اسلامی ایران درباره ایده‌های ارائه‌شده از سوی انریکه مورا به وی منتقل شده است و انتظار می‌رود همه طرف‌ها برای دستیابی به متن نهایی توافق از خود اراده و جدیت نشان دهند.

جوزپ بورل: در گفتگو‌های وین، پیشرفت نسبی حاصل شده است

امیرعبداللهیان ضمن تمجید از تلاش‌های هماهنگ‌کننده جهت تسهیل دستیابی به توافق، تصریح کرد که توافق نهایی باید تأمین‌کننده حقوق و منافع ملت ایران بوده و رفع پایدار موثر تحریم‌ها را تضمین نماید.

جوزپ بورل مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این گفتگوی تلفنی اظهار داشت: معتقدم در دور اخیر گفتگو‌های وین، پیشرفت نسبی حاصل شده است.

ارزیابی من از این مرحله مذاکرات مثبت است. ما بعنوان هماهنگ کننده به تلاش‌های خود برای نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌ها تا رسیدن به نتیجه خوب برای همه طرف‌ها ادامه خواهیم داد.

امیرعبداللهیان نیز در پایان ابراز امیدواری کرد که با واقع‌بینی و اجتناب از اتخاذ مواضع غیرسازنده، به خصوص از سوی آمریکا، مسیر دستیابی به توافق هموار شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر