کد خبر: ۹۱۴۴
۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از افتتاح و کلنگ زنی ۷۱ پروژه سرمایه گذاری و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از فرینا، سعید محمد شب گذشته (۲۴ مردادماه) با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «صف اول» با اعلام این خبر افزود: از مجموع ۷۱ پروژه سرمایه گذاری و عمرانی در مناطق آزاد ارس، انزلی، اروند و کیش و مناطق ویژه اقتصادی صنایع انرژی برپارسیان، سهلان، لرستان، پتروشیمی، انرژی پارس و ارگ جدید بم، ۵۱ پروژه به بهره برداری خواهد رسید و ۲۰ پروژه نیز کلنگ زنی می‌شود.

۱۱۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مناطق آزاد صورت گرفته است

وی با بیان اینکه این دومین دوره افتتاح پروژه‌های سرمایه گذاری و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم است اظهار داشت: مجموع ارزش سرمایه گذاری این پروژه‌ها ۱۱۸ هزار میلیارد تومان است که از این میزان، ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری پروژه‌های قابل افتتاح است و ۱۱۱ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان هم شامل پروژه‌هایی است که کلنگ زنی می‌شود.

مشاور رئیس جمهور ادامه داد: همزمان با افتتاح ۵۱ پروژه سرمایه گذاری و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برای ۵ هزار و ۷۴۳ نفر به صورت مستقیم و ۱۱ هزار و ۹۹۸ نفر هم به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

سعید محمد افزود: از مجموع ۲۰ پروژه‌ای که در مناطق آزاد ارس و انزلی و مناطق ویژه اقتصادی انرژی پارس، سهلان و لرستان کلنگ زنی می‌شود، برای ۲ هزار و ۸۰۶ نفر به صورت مستقیم و برای ۲ هزار و ۴۸۹ نفر اشتغالزایی غیرمستقیم را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است؛ در فاز نخست افتتاح پروژه‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم (۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱)، ۸۲ پروژه صنعتی، عمرانی و کشاورزی در ۵ منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی قشم، ارس، کیش، انزلی و ماکو و ۷ منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، سهلان، بوشهر، لرستان، لامرد، بجنورد و نمین با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری رسید.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر