کد خبر: ۹۲۰۷
۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
رئیس جمعیت هلال احمر در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان، رفتار سرمربی استقلال با تیم امدادی حاضر در ورزشگاه فوتبال را خارج از عرف دانست.

رئیس جمعیت هلال احمر در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان، رفتار سرمربی استقلال با تیم امدادی حاضر در ورزشگاه فوتبال را خارج از عرف دانست.

نامه اعتراضی رئیس جمعیت هلال احمر به وزیر ورزش و جوانان درپی حرکت خارج از عرف سرمربی استقلال

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از جمعیت هلال احمر؛ در متن نامه پیرحسین کولیوند آمده است:

جناب آقاى دکتر سجادى وزیر محترم ورزش و جوانان

با سلام و تحیات احتراماً همانطور که مستحضرید در این ایام که حوادث و سوانح مختلف از جمله سیل، زلزله و تصادفات جاده‌ای هر روز مردم عزیز کشورمان را دچار رنج و آلام و خسارات مادی و روحی می‌نماید و آنچه در کاهش این آلام در همان ساعات اولیه مفید و موثر است حضور مقتدرانه، مسئولانه و از خودگذشتگی، ایثار و امدادرسانی به موقع جوانانی است که در لباس مقدس هلال احمر نقش آفرینی می‌نمایند، البته بدون هیچگونه چشمداشت مادی که همواره مورد تکریم مردم قدرشناس ما بوده است.

مزید استحضار، این عزیزان حتی در مخاصمات جنگ بین کشور‌ها هم طبق قوانین و مقررات بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر مورد احترام و دارای مصونیت از هرگونه تعرض از طرف طرفین درگیر جنگ می‌باشند.

متاسفانه در این شرایط حساس که طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیاز به تقویت امید و انگیزه در بین جوانان پرشور، انقلابی و جهادی خدمتگزار هستیم شاهد رفتار زشت و خارج از عرف سرمربی محترم تیم استقلال نسبت به عوامل امدادى جمعیت هلال احمر در جریان بازی بین تیم‌های استقلال تهران و ملوان بندر انزلی بودیم که با درخواست شورای تامین شهرستان برای پوشش امدادی در ورزشگاه حضور داشتند.

این امر موجب جریحه‌دار شدن احساسات پاک امدادگران جوانان و داوطلبان و خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر گردیده است لذا ضمن محکوم کردن این حرکت ناپسند و دور از اخلاق ورزشی با توجه به حساسیت موضوع، خواهشمند است نسبت به بررسی دقیق ابعاد این مسئله دستور مقتضی را صادر نموده و جهت اقناع اذهان عمومی و جبران از لطمه به انگیزه خدمت رسانی این سربازان بی ادعا عرصه امداد و نجات، اینجانب را از نتیجه پیگیرى‌ها مطلع فرمایید.

در ضمن جمعیت هلال احمر از طریق مراجع ذیصلاح موضوع را پیگیری خواهد نمود.

دکتر پیرحسین کولیوند

رئیس جمعیت هلال احمر

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر