کد خبر: ۹۲۶۱
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
تقلیل مسجد به مکانی برای عبادت و تهی کردن این مکان مقدس از نقش اجتماعی آن ظلم به آموزه‌های پیامبر اسلام است که حکومت اسلامی را بر محور مسجد اداره می‌کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گشودن باب صادرات دفاعی در آینده‌ای نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد، گفت: دستاورد‌های غرورآفرین صنعت دفاعی کشور نمادی از شکست سیاست‌های تحریمی دشمنان ایران اسلامی است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، فرارسیدن روز جهانی مسجد را گرامیداشت و افزود: مسجد در دین اسلام، انسان ساز و جامعه پرداز است؛ اجتماع مؤمنان به خودی خود منشأ خیر است و مسجد مکانی است که در آن اجتماع مؤمنان بر محور دعا و نماز شکل می‌گیرد و جامعه از طریق همین اجتماع سازنده مؤمنان به طور مداوم اصلاح می‌شود و از انحراف ناشی از تفرقه در جامعه اسلامی مصون می‌ماند.

وی ادامه داد: اگر ما مسجد را به عنوان مقر فرماندهی اجتماعی و فرهنگی در جامعه اسلامی و نماد ظهور مردم باوری در نظام اسلامی تعریف کنیم ضروری است تا در جهت گیری‌های خود نسبت به نقش مسجد در مدیریت فرهنگی جامعه تجدیدنظر اساسی صورت دهیم.

محمدباقر قالیباف: نیازمند بازتعریف نقش مساجد هستیم

رئیس قوه مقننه کشورمان یادآور شد: تقلیل مسجد به مکانی برای عبادت و تهی کردن این مکان مقدس از نقش اجتماعی آن ظلم به آموزه‌های پیامبر اسلام است که حکومت اسلامی را بر محور مسجد اداره می‌کردند؛ مساجد در سال‌های مبارزات انقلابی نقش محوری در بسیج مردم علیه رژیم شاهنشاهی ایفا کردند و در سال‌های دفاع مقدس نیز مساجد نقش محوری در بسیج نیرو‌ها علیه دشمن داشتند.

قالیباف با تاکید بر اینکه امروز نیز با توجه به تغییر ماموریت‌ها و ظهور جبهه‌های جدید مبارزه نیازمند بازتعریف نقش مساجد هستیم، افزود: باید در این مسیر از تجربه مساجدی که در سراسر کشور توانسته اند محور حرکت‌های جهادی، تربیتی، محرومیت زدایی، خیریه، توانمندسازی و سایر فعالیت‌های اجتماعی قرار گیرند به بهترین شکل استفاده کنیم.

رئیس مجلس پیشاپیش فرا رسیدن روز صنایع دفاعی کشور را به ملت شریف ایران و تمامی مجاهدان سرافراز نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه متخصصان وزارت دفاع و سایر تلاشگران حوزه صنایع دفاعی تبریک و تهنیت گفت و افزود: یاد و خاطره شهدای گرانقدر صنعت دفاعی کشور را گرامی می‌دارم؛ قابلیت بازدارندگی و توان دفاعی کشور ما بومی و جوشیده از فکر و توان ایرانی است و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از افزایش مستمر قدرت بازدارندگی ایران اسلامی و تقویت توان دفاعی کشور شود.

وی یادآور شد: دستاورد‌های غرورآفرین صنعت دفاعی کشور علاوه بر آنکه نمادی از شکست سیاست‌های تحریمی دشمنان ایران اسلامی است به روشنی نشان می‌دهد که اگر به جوانان مؤمن و متخصص کشور اعتماد کنیم می‌توانیم بر مشکلات فائق آئیم و قله‌های پیشرفت را فتح کنیم.

قالیباف افزود: صنعت دفاعی کشور اکنون ۳ ویژگی مهم و راهبردی را با هم ترکیب کرده، نخست اینکه به یک صنعت پیشران تبدیل شده که همزمان با خود، سایر رشته‌های علمی به ویژه فنی و مهندسی را تغذیه کرده و توسعه می‌دهد و دوم با تأمین نیازمندی نیرو‌های مسلح و ایجاد برتری فناورانه نقش مهمی در قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور ایفا می‌کند و ویژگی سوم با گشودن باب صادرات دفاعی در آینده‌ای نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر