کد خبر: ۹۳۳۲
۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
مدیرعامل ایران خودرو:
در موضوع پلتفرم مشترک، با روس‌ها صحبت‌هایی انجام و مقرر شد که با مشخص شدن ۱۰۰ درصدی طرف خارجی، سرمایه‌گذاری مشترک در این زمینه انجام شود.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: در موضوع پلتفرم مشترک، با روس‌ها صحبت‌هایی انجام و مقرر شد که با مشخص شدن ۱۰۰ درصدی طرف خارجی، سرمایه‌گذاری مشترک در این زمینه انجام شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، «مهدی خطیبی» در جریان سومین روز از نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ افزود: سیاست‌های کلی همکاری دو کشور در زمینه خودرو کاملاً قطعی است، اما اینکه با چه گروه‌ها و شرکت‌هایی کار انجام شود، هنوز مشخص نیست و حتی ممکن است در آینده چینی‌ها نیز وارد این همکاری مشترک شوند.

وی بیان‌ داشت: این گروه صنعتی برنامه حضور خود در بازار روسیه را با انجام کار‌های مطالعاتی میدانی و کتابخانه‌ای از دو سال گذشته آغاز کرده و دانسته وارد این بازار خواهد شد.

ایران و روسیه پلتفرم مشترک خودرویی می‌سازند

مدیرعامل ایران‌ خودرو گفت: در دو حوزه خودرو‌های سواری و سنگین، برنامه برای ورود به بازار روسیه داریم و معتقدیم ظرفیت بازار خودرو‌های تجاری اگر بیشتر از حوزه سواری نباشد، کمتر هم نیست.

خطیبی خاطرنشان کرد: شب گذشته صورتجلسه‌ای در حوزه خودرو‌های سنگین برای صادرات کامیون "آتامان" با یکی از شرکت‌های معتبر روسیه منعقد و مقرر شد در گام نخست در مدت یکی دو سال به صورت CBU (تولید خودروی کامل) به این کشور صادر شود.

وی بیان‌ داشت: تیراژ صادرات در سال نخست یک‌هزار دستگاه خواهد بود و در سال‌های آینده اضافه خواهد شد.

کدام خودرو‌های سواری شانس حضور در بازار روسیه را دارند؟

مدیرعامل ایران‌ خودرو ادامه‌ داد: در حوزه خودرو‌های سواری نیز خودروی تارا به عنوان نمونه در نمایشگاه عرضه شد، اما خودرو‌های دنا و وانت آریسان، همچنین پژو۲۰۷ نیز می‌توانند جای کار داشته باشند و در آینده خبر‌های خوبی در این حوزه خواهیم شنید.

وی تصریح کرد: مهمتر از صادرات خودرو، موضوع خدمات پس از فروش و لوازم یدکی است.

خطیبی یادآور شد: در سال‌های گذشته بیش از ۱۳ هزار دستگاه سمند به روسیه صادر شد، اما مردم این کشور رضایت چندانی از خدمات پس از فروش آن ندارند؛ در این زمینه باید توجه بیشتری داشته باشیم و نگذاریم این تجربه تلخ تکرار شود.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم بهترین راه ورود به بازار روسیه و تداوم حضور در آن، انجام سرمایه‌گذاری مشترک است؛ یعنی خودروی سواری به صورت سی. کی. دی آورده شده و در روسیه تولید شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر